Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eukanuba har vel generelt grei kvalitet på sine produkter. Men om det er ett bra fôr for din hund må du nesten bare teste for å se :)

Mange tråder om forskjellige typer fôr, så les gamle tråder og sjekk innholdet i fôret er mitt beste tips :)

Min forrige valp rørte ikke Eukanuba, så har ikke fått testet noe selv. Tispa hjemme synes heller ikke Eukanuba var særlig godt og ble løs i magen av det.

Skrevet

Min går på eukanuba. Han fungerer ok på det, han fiser hele tiden. Det gjør han riktignok med all tørrfór, så vi bruker det i overgangsfase til han er ferdig å vokse seg ut så vi kan gå over til rått igjen.

Edit: Det hørtes mer behjelpelig ut i hodet enn det ble. Det jeg skulle frem til var vel engentlig at det er veldig individuelt. Les innholdsfortegnelse, se hvilke utvalg du har i nærheten av deg etc. Kan også sjekke ut Orijen/Acana, Taste of The Wild, Dr.Clauders og Pro Plan.

Skrevet

Mine driter uhorvelig mye på Eukanuba, men jeg vet om andre hvor det funker fint... det er en jungel som du nesten bare må prøve deg fram i. Så lenge det er en variasjon av "Large Breed" valpefor så går det nok greit :)

Skrevet

Ja han driter mye men er fast brukte labb som nød for og det ble han løs i magen av og gulaktig blander tørfor med vom til min funker greit så langt tror grunen til mengde er di sveller extremt mye syns jeg fra andre typer

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

Skrevet

Orijen er et bra tørrfôr. Du kan også kun fore på vom og hundemat sitt valpefor :)

Hvis hunden bæsjer mye bør du bytte for, da betyr det at han ikke tar til seg så mye av maten og at det ikke er optimalt for din hund.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Skyter inn et lite spørsmål her hvis det går greit :)

Du skriver Ozzy at om hunden bæsjer mye så bør man bytte fôr, men hva er egentlig mye for en valp?

Går ikke så mye på hvor mange ganger, men mengden. Ideelt sett skal det være helt fast og veldig lite som kommer ut. Kommer det nesten like mye ut som inn, da nyttiggjør hunden seg omtrent ikke noe av det og du betaler for, ja, avføring. :)

Skrevet

Skyter inn et lite spørsmål her hvis det går greit :)

Du skriver Ozzy at om hunden bæsjer mye så bør man bytte fôr, men hva er egentlig mye for en valp?

Hva som er mye spørs jo på hvor mye den spiser :) men meningen med mat for både folk og dyr er jo at vi skal få i oss næring, og hvis hunden bæsjer nesten like mye som den spiser så tyder det på at mate bare går rett igjennom og at ikke kroppen får så mye ut av maten som blir spist.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...