Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva trenger man å kjøpt inn til hund som skal trenes og forhåpentligvis konkurreres med i lydighet(muligens agility og rally også)?

Er så lenge siden jeg har hatt valp som jeg har hatt ambisjoner med ;-)

Jeg har perfekt treningsområde utenfor døra her, så selv om vi har endel på hundeklubben, så vil jeg gjerne ha endel hjemme:-)

Så kom med tips, alt fra forsterkning, utstyr og alt annet man kanskje trenger:-)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Du trenger jo ikke så mye for å trene lydighet, og du trenger ihvertfall ikke å kjøpe alt på en gang. Noen leker og litt godbiter er jo alt du trenger for å starte. Tre og metallapport er det greit å begynne med relativt tidlig, og rute er ikke så dumt å få seg. Ellers ville jeg heller venta og kjøpt inn etterhvert som du kommer lenger i treninga :)

Treningsvest syns jeg er veldig kjekt, men man trenger det jo ikke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...