Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva trenger man å kjøpt inn til hund som skal trenes og forhåpentligvis konkurreres med i lydighet(muligens agility og rally også)?

Er så lenge siden jeg har hatt valp som jeg har hatt ambisjoner med ;-)

Jeg har perfekt treningsområde utenfor døra her, så selv om vi har endel på hundeklubben, så vil jeg gjerne ha endel hjemme:-)

Så kom med tips, alt fra forsterkning, utstyr og alt annet man kanskje trenger:-)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Du trenger jo ikke så mye for å trene lydighet, og du trenger ihvertfall ikke å kjøpe alt på en gang. Noen leker og litt godbiter er jo alt du trenger for å starte. Tre og metallapport er det greit å begynne med relativt tidlig, og rute er ikke så dumt å få seg. Ellers ville jeg heller venta og kjøpt inn etterhvert som du kommer lenger i treninga :)

Treningsvest syns jeg er veldig kjekt, men man trenger det jo ikke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...