Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Monti har en svulst i munnen, helt fremme ved hjørnetannen. Har noen kjennskap til sånt? Veterinæren her ville verken operere i det og kunne heller ikke. Vi har sett an noen uker nå, i håp om at den skal slutte å vokse, men det gjør den ikke og da må den fjernes. Det er ca 2 mnd siden den ble oppdaget.

Dyrlegen her mente det kanskje kunne være en type godartet svulst som boxere får?

Noen som har sett sånt før?

11377101_10153293784792225_6479079513116

Skrevet

Veterinæren din snakker nok om epulis som er vanlig hos boxer. Helt sikker på hva det er kan man ikke være uten biopsi.

Ja, stemmer nok det. Antar det er vanlig med biopsi og at vi får svar etterhvert.

Skrevet

Det ser ut som epulis ja. Jeg fjerner det på mine boxere, men jeg løper ikke avgårde til veterinæren sånn med en gang. Det kommer gjerne tilbake uansett.

De er benigne som regel, men kan utvikle seg til å bli maligne når hunden er blitt eldre og de går med de i åresvis.

Skrevet

Det ser ut som epulis ja. Jeg fjerner det på mine boxere, men jeg løper ikke avgårde til veterinæren sånn med en gang. Det kommer gjerne tilbake uansett.

De er benigne som regel, men kan utvikle seg til å bli maligne når hunden er blitt eldre og de går med de i åresvis.

Men hva er "sånn med en gang" da? Hvor store lar du de bli?

Skrevet

Er det det samme som tannkjøtt som overgror? Ser likt ut. I så fall er det bare å skjære bort (for dyrlegen) ved behov. Det kommer tilbake, ja, men i varierende grad.

Skrevet

Men hva er "sånn med en gang" da? Hvor store lar du de bli?

Du spør godt :o

Når de begynner å plage hunden så er det iallefall på tide. Hvis hunden blør når den spiser eller tygger på ting er det på tide.

Jeg tar de stort sett før de blir til stor plage, men fordi det som regel kommer fler på boxer så venter jeg til vi kan ta flere i slengen.

Viktigst av alt er at det ikke skal være til plage for hunden, hør med veterinæren din.

Jeg ser du skriver at den fortsetter å vokse. Jeg tror kanskje jeg bare ville ha fjernet det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...