Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen av dere med nederlandske raser som skal hit i sommer? Påmeldingsfristen går ut 14 juni.

Rasene er:

Wetterhoun

Stabijhoun

Hollandsk gjeterhund - korthår - ruhår - langhår

Drentsche Patrijshound

Smousshound

Sarloos wolfhound

Schapendoes

Kooiker

Markiesje (ikke FCI-godkjent enda)

Skrevet

Jeg var på en internasjonal utstilling i Zwolle i fjor og om noen skal reise dit anbefaler jeg virkelig Hotel Mercure. Store fine lufteområder, hundevennlig og kort vei til messehallene. :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Dette er andre gangen de har denne utstillingen; forrige gang var i 2013. Så tipper at det blir 2017 neste gang?

Anyways; nå er fristen gått ut og slik som dette ser fordelingen ut:

zwolle1_zpscdbvhh4c.jpg

Morsomt å se at stabijhoun er den største gruppa på 101 stykker! Det blir by far den aller største utstillingen jeg deltar på i forhold til antall stabijer - vanligvis er det kun et par stykker her på bjerget. Så dette gleder jeg meg veldig til!

Jeg drar nedover med Amigo og Storm - mest for opplevelsens skyld men også for å få en vurdering av raseeksperter. Storm skal dessuten inventeres mens vi er der (alle hanner som skal stå på den nederlandske avlshannhundlista må inventeres).

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...