Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei sonen. Lang tid, lite sjå.

Jeg har i ett år nå bare hatt hundene som turselskap, mens jeg har lest skole. Nå som eksamen (snart) er overstått har jeg lyst til å ta opp igjen litt kosetrening av hundene. Tanken er LP med den ene, og AG med den andre. Vi ønsker oss veldig gjerne å gå på kurs, da det er så veldig motivasjonsboost! Det kan også være en god mulighet til å komme inn i et treningsmiljø, siden vi flytter til ny by nå om noen uker. Vi flytter altså til Oslo, og det er der jeg ønsker å gå på kurs.

Så, til spørsmålet mitt: Er det noen som kan anbefale gode kurs i Oslo-omegn i sommer?

Nivået er intro i AG, og typ bronsemerke mot klasse 1 i lydighet.

-Veldig gjerne en instruktør som har erfaring med folk med nerver, da jeg har en tendens til å bli litt nervevrak når vi trener LP.

  • Like 2
Skrevet

Jeg var veldig fornøyd med ag-introkurset hos Hundeakademiet. De har også treningsgruppe på Lillestrøm, og et innendørslokale å trene i om vinteren.

Canis/Lahaugmoen hundesenter kan jeg anbefale for LP.

OODK (Oslo og omegn dressurklubb) har et fint ag-miljø og kurs i begge grenene, men tror de har nybegynnerkurs kun om våren.

Skrevet

Hei!

Vet ikke om du har sjekket ut eller hørt om lokale hundeklubber i området?

Er ikke så kjent i Oslo, vi holder til i asker og er kjempefornøyd med asker hundeklubb. De har masse kurs, og kursavgiften endel billigere enn andre private skoler jeg har sjekket. Jeg betale f.eks 1500 kr for grunnkurs, 10 kvelder x 1,5 time hvor andre skoler tar både 2 og 3000 kr for færre kvelder og kortere varighet. Dette tror jeg er fordi de får støtte fra NKK. Det er også fellestreninger på klubb banen i de forskjellige grenene.

Utrolig dyktige og engasjerte instruktører, få hunder og god oppfølging.

Vi som tok grunnkurset nå får gratis veiledning av instruktør hver torsdag en stund fremover hvor vi jobber mot bronsemerke.

Kanskje de har noe lignende tilbud i oslo/omegn. Jeg har hvetfall spart endel kroner og er veldig fornøyd med klubben min :)

Skrevet

Hei!

Vet ikke om du har sjekket ut eller hørt om lokale hundeklubber i området?

Kanskje de har noe lignende tilbud i oslo/omegn. Jeg har hvetfall spart endel kroner og er veldig fornøyd med klubben min :)

Det er to klubber i Oslo, Stovner hundeklubb, og OODK, som jeg nevnte.

Stovner trener nesten ikke i Oslo lengre, men det ser ut som de holder på å skal "pusse opp" treningsområdet sitt i Groruddalen, så mulig det blir mer da. De er gode på agility, jeg har varierende inntrykk av miljøet der. De har en vanlig medlemsavgift, og så kommer "treningsavgift" i tillegg, avhengig av hva du vil trene. Pluss evt. kurs.

OODK har treninger som er åpne for alle medlemmer (for AG må man ha gått grunnkurs, av sikkerhetshensyn), og så betaler man litt ekstra for instruktørtreninger og kurs.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...