Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 117
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Juks!!!

Vi skal Nybegynnere som vi er - på vår første nkk utstilling. Men, et sted må man jo bare begynne?

Noen er jo mer lik seg enn andre.. Jeg ekke i ring 6, men i ring 3 Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Finnes PM ute på nett så man kan se hvor mange som er påmeldt i de forskjellige rasene osv? :)

Ja, etterhvert - men du må smøre deg med litt tålamot siden det er en stund til fristen går ut :D

  • Like 1
Skrevet

Jeg skulle oppover med Fredrik og Nora, men er glad jeg som vanlig venter til siste dag av fristen med å melde på. Fredrik døde på søndag og dette bildet av Nora ble tatt i går

11390544_10153299217465225_5034339736201

Så da blir vi hjemme i år, med mindre jeg spontanbestemmer meg for å reise opp som tilskuer.

Skrevet

Jeg skulle oppover med Fredrik og Nora, men er glad jeg som vanlig venter til siste dag av fristen med å melde på. Fredrik døde på søndag og dette bildet av Nora ble tatt i går

11390544_10153299217465225_5034339736201

Så da blir vi hjemme i år, med mindre jeg spontanbestemmer meg for å reise opp som tilskuer.

Ikke Fredrik og! :no::hug: :hug:

Skrevet

Jeg skulle oppover med Fredrik og Nora, men er glad jeg som vanlig venter til siste dag av fristen med å melde på. Fredrik døde på søndag og dette bildet av Nora ble tatt i går

11390544_10153299217465225_5034339736201

Så da blir vi hjemme i år, med mindre jeg spontanbestemmer meg for å reise opp som tilskuer.

Kondolerer med tapet av Fredrik ;(

  • 2 weeks later...
Guest Jonna
Skrevet

Håper NKK kan få til å jonglere LP og utstilling. LP er pri for meg, men hadde vært artig å fått gå inn i ringen i Veteran også.

Skrevet

Jeg har så lyst, men det er jobbhelg og sommer og jeg er nå egentlig bare ekstrahjelp pga nedbemanning så dette går jo bare ikke... hrmpf.

Men lykke til alle som skal!

Skrevet

Jeg har ikke vært i Trondhjem på mange år,er leangen lett å finne? Jeg har visst 3 hunder som skal..? Hva med hytter/campingplasser innenfor en times radius? Noen tips?

Skrevet

Jeg har ikke vært i Trondhjem på mange år,er leangen lett å finne? Jeg har visst 3 hunder som skal.. Hva med hytter/campingplasser innenfor en times radius? Noen tips?

Travbanen ligger rett bak Ikea, som er lett synlig fra E6. Ligger på Leangen, på østsiden av sentrum. Storsand camping ligger 20-30 minutter lenger nordøst også lett tilgjengelig fra E6, mens Sandmoen ligger ved E6 på sørsiden i ca samme avstand.

Skrevet

Da er tjukkebolla påmeldt :D

Og dum (evt smart, litt ettersom) jeg er, så har jeg meldt henne i unghund, til tross for at hun vil være heeeelt yngst i klassen.. I tilfelle verden ikke står til påske osv., og jeg kan snuse på cacib.. Selv om det egentlig ikke er noen fare.. Så nå kjenner jeg at jeg angrer litt igjen :lol::P

Guest Belgerpia
Skrevet

Håper NKK kan få til å jonglere LP og utstilling. LP er pri for meg, men hadde vært artig å fått gå inn i ringen i Veteran også.

Send meg en mail

Skrevet

Har meldt på ei samojedfrøken. Bare for artig, det er nok ikke noen dommer for mine hunder. Men men, lenge siden jeg har vært i ringen og jeg har unasett tenkt å ta turen for å se på, så hvorfor ikke vise fram en langbeint sak :P Hun har å gro litt pels de neste 3 ukene...hihi...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...