Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen som vil henge?


Andrew Heggli
 Share

Recommended Posts

Jeg har ikke hund for tiden så synes det ble litt rart å poste dette i "hundetreff", derfor poster jeg her. :)

Jeg er studerer dyreatferd og -velferd i utlandet, men er i Oslo for et par måneder. Jeg har veldig lyst til å være med hunder så mye som mulig i løpet av disse månedene, men har ikke hund selv lenger, og FOD-gården blir for langt å dra selv om jeg har vært der mye før.
Er det noen som har forslag til hvordan jeg kan få hengt med hunder uten å dra til FOD-gården? Evnt. er det noen på dette forumet som er i Oslo og vil henge sammen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med å ta kontakt med en hundeskole og spørre om å få observere treninger og slikt? Eventuelt finnes det noen som jobber individuellt med "problemhunder" som du kanskje kan være med og observere? Jeg har ihvertfall lært veldig mye av å jobbe med etolog og veterinær som jobber med "problemhunder". Edit: eller hundebarnehager er det vel også noen av i Oslo. Sikkert mulig å få henge der litt :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva med å ta kontakt med en hundeskole og spørre om å få observere treninger og slikt? Eventuelt finnes det noen som jobber individuellt med "problemhunder" som du kanskje kan være med og observere? Jeg har ihvertfall lært veldig mye av å jobbe med etolog og veterinær som jobber med "problemhunder". Edit: eller hundebarnehager er det vel også noen av i Oslo. Sikkert mulig å få henge der litt :)

Så gøy, hvordan kom du i kontakt med etologer og vetrinærer? Er det bare å kontakte veterinærklinikker?

Jeg kan godt trenge litt avlasning og hjelp med hundene to uker i juni når mannen er på jobbreise, ihvertfall. Spesielt ridgebacken.

Så flott! Tenker du hundepass eller bare gå en tur?

Og friområdene i oslo. Ekeberg er ganske populært i 4-6 tiden :)

Oki, så fint, men er det ikke litt rart å bare sitte der uten hund selv? Eller er det vanlig at folk gjør det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så flott! Tenker du hundepass eller bare gå en tur?

Jeg vet at jeg trenger/ønsker pass en hel helg ihvertfall, fra 19.-21. juni. Ellers så er jeg glad for den avlastningen jeg kan få. Send meg en PM når du er i landet, så kan vi treffes for å hilse på?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så gøy, hvordan kom du i kontakt med etologer og vetrinærer? Er det bare å kontakte veterinærklinikker? 

 

 

Så flott! Tenker du hundepass eller bare gå en tur? 

 

 

Oki, så fint, men er det ikke litt rart å bare sitte der uten hund selv? Eller er det vanlig at folk gjør det? 

Via jobb og skole (vet. student). Bare å kontakte klinikker og tenere, verste svaret du kan få er ett nei :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...