Gå til innhold
Hundesonen.no

Lure coursing med Tøflus


Guest vivere
 Share

Recommended Posts

Guest vivere

Er det en sel? Er det en kanin?

Nei, det er jo Laffen!

Fantastisk blinkskudd Vivere, du er jo simpelthen bare gullegod :D

Får jeg stjele og legge ut på FB, det er bare for bra til ikke å dele med resten av LC-Norge ;)

Du kunne bare våge :P Sender deg en link til Dropbox når jeg har fått redigert bildene. Ble noen bra av pelsen din også. Her er et av en knøttehund :)

11136095_10153128078680860_5260749343092

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kunne bare våge :P Sender deg en link til Dropbox når jeg har fått redigert bildene. Ble noen bra av pelsen din også.

Det verste er at jeg er dønn seriøs, jeg digger sånne bilder jeg, ikke alltid like perfekt liksom.

Type: i dag var Laffen på sin første LC-trening og som alle kan se gjorde han et perfekt løp *flir*

Takker og bukker dog for flere bilder og veldig hyggelig å møte deg :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest vivere

Det verste er at jeg er dønn seriøs, jeg digger sånne bilder jeg, ikke alltid like perfekt liksom.

Type: i dag var Laffen på sin første LC-trening og som alle kan se gjorde han et perfekt løp *flir*

Takker og bukker dog for flere bilder og veldig hyggelig å møte deg :)

Rått redigert :)

11148414_10153128136085860_8299023503545

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men på søndag er det ingen samojedhunder der :P

Mumle Mu har et meget godt poeng, min gode fotograf. Det er kun tre LC-prøver i året, hvorav kun to på Østlandet, og samojedhunder finner du sikkert på flere utstillinger enn akkurat den nå på lørdag. SÅ!!

*jepp, jeg har lyst du skal komme til oss nemlig :D*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...