Gå til innhold
Hundesonen.no

Lure coursing med Tøflus


Guest vivere
 Share

Recommended Posts

Guest vivere

Er det en sel? Er det en kanin?

Nei, det er jo Laffen!

Fantastisk blinkskudd Vivere, du er jo simpelthen bare gullegod :D

Får jeg stjele og legge ut på FB, det er bare for bra til ikke å dele med resten av LC-Norge ;)

Du kunne bare våge :P Sender deg en link til Dropbox når jeg har fått redigert bildene. Ble noen bra av pelsen din også. Her er et av en knøttehund :)

11136095_10153128078680860_5260749343092

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du kunne bare våge :P Sender deg en link til Dropbox når jeg har fått redigert bildene. Ble noen bra av pelsen din også.

Det verste er at jeg er dønn seriøs, jeg digger sånne bilder jeg, ikke alltid like perfekt liksom.

Type: i dag var Laffen på sin første LC-trening og som alle kan se gjorde han et perfekt løp *flir*

Takker og bukker dog for flere bilder og veldig hyggelig å møte deg :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest vivere

Det verste er at jeg er dønn seriøs, jeg digger sånne bilder jeg, ikke alltid like perfekt liksom.

Type: i dag var Laffen på sin første LC-trening og som alle kan se gjorde han et perfekt løp *flir*

Takker og bukker dog for flere bilder og veldig hyggelig å møte deg :)

Rått redigert :)

11148414_10153128136085860_8299023503545

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men på søndag er det ingen samojedhunder der :P

Mumle Mu har et meget godt poeng, min gode fotograf. Det er kun tre LC-prøver i året, hvorav kun to på Østlandet, og samojedhunder finner du sikkert på flere utstillinger enn akkurat den nå på lørdag. SÅ!!

*jepp, jeg har lyst du skal komme til oss nemlig :D*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest vivere

Mumle Mu har et meget godt poeng, min gode fotograf. Det er kun tre LC-prøver i året, hvorav kun to på Østlandet, og samojedhunder finner du sikkert på flere utstillinger enn akkurat den nå på lørdag. SÅ!

*jepp, jeg har lyst du skal komme til oss nemlig :D*

Dersom det ikke striregner eller blåser vannrett skal du ikke se bort fra det :) Koselig og utfordrende var det i Trøgstad :)

1483583_10153134898580860_12580643893485

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...