Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til kurs/instruktør som kan leies streching/massasje?


Shlush
 Share

Recommended Posts

Spørsmålet er som følger at jeg vil sjekke ut pris og muligheten for å få en instruktør oppover for å holde et kurs for hundeklubben innenfor massasje/streching evt bare streching :)

Noen som vet om noen som kan leies inn?
Evt hva prisen på dette er?

Tar gjerne også tips om andre kurs som kan være lurt og interessant å ha i en hundeklubb.

Takk :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi hadde besøk av Linda Thrygg (som du kanskje kjenner gjennom AGN, oppdretter ACD) på instruktørutdanningen noen ganger. Hun er utdannet equiterapeut, men mye erfaring med hund, om jeg husker riktig. Veldig hyggelig dame og vi lærte mye nyttig på kort tid. Om hun tar slike 'oppdrag' vet jeg ikke, men verdt å nevne syntes jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sjeldent noen vil holde kurs i stretching for å lære det bort, da det er en del man burde kunne før man stretcher alle mulige veier ;) Carmen Kadim som jeg tok utdannelsen min hos er superflink! Hun er det absloutt verdt å få med seg ett foredrag av. Ellers er Eva Sondresen også veldig veldig flink. Hun holder til i trondheim :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...