Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I påska skal vi kjøre sørover, og kommer til å ta Østerdalen nedover mot Oslo. Men siden det er en lang kjøretur har vi lyst til å stoppe på veien og gå en tur. Både for at bikkja skal få strekke på bena og fordi vi har lyst til å gå et helt annet sted enn vi pleier.

Er det noen som har fine turtips? Ca. 3-4 timer sør for Trondheim, 1-2 timers lengde på turen? :)

Skrevet

Da ville jeg ha svingt innom @Raksha :P

Men du er da ca på Alvdal i den strekningen. Har du sjekket mulighete tror å få opp på Tron eller evt innover til jettegrytene?

Men du må huske på at det er sikkert en del snø igjen :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Det var mye snø der da jeg var i de traktene på fredag. Har dessverre ingen gode turtips, men det høres lurt ut å ta en strekk på bena i Østerdalen for det er en ganske ensformig vei.

Skrevet

I påska skal vi kjøre sørover, og kommer til å ta Østerdalen nedover mot Oslo. Men siden det er en lang kjøretur har vi lyst til å stoppe på veien og gå en tur. Både for at bikkja skal få strekke på bena og fordi vi har lyst til å gå et helt annet sted enn vi pleier.

Er det noen som har fine turtips? Ca. 3-4 timer sør for Trondheim, 1-2 timers lengde på turen? :)

Ikke så spennende områder som er tilgjengelige til fots hos oss da. Har dere ski så kan vi tegne og forklare fine turer. Ellers er det mulighet for kaffe ol. Og hilse på snill saluki mot at jeg får kose valp. Vi bor på tolga. Ca 3 timer fra Trondheim.

Edit: kan også gå tur her, men ikke så veldig spennende.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...