Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Har nylig byttet til Eukanuba Puppy large breed-fôret til min labrador på 8 mnd. Jeg glemte selvfølgelig å fase ut det gamle foret med det nye, så jeg ga han bare det nye foret med en gang. I to dager nå har han hatt "diaré", det vil si at han har hatt veldig dårlig tid når han skal ut på do og når han bæsjer er det helt rennende og tyntflytende. Må jeg bare regne med dette i et par dager siden jeg ikke har blandet det ut med det gamle foret? Hvor lenge vil det vare? Syns også Eukanuba-foret lukter litt rart og kulene er litt mørkere enn jeg er vant til. Hva burde jeg gjøre?

Skrevet

Ganske normal reaksjon ved brått fór bytte. Pleier å gi seg etter noen dager. Det stemmer at kulene fra eukanuba er litt mørkere enn f.eks. hills og RC, og lukten kan også variere noe. Så lenge fóret har blitt oppbevart på en ålreit måte ville jeg ikke bekymret meg.

Skrevet

Det kan oppstå når man bytter for brått, men veldig vanlig vil jeg ikke påstå at det er, jeg har aldri opplevd det hverken på egne eller andre hunder, med unntak av et fåtall som reagerer på stort sett alt, ikke bare forbytte i seg selv. Bytter alltid bare med en gang, både innenfor tørrfor og over på rått, også på valper, går alltid helt fint. Men om det er en reaksjon på byttet og ikke noe galt med foret eller at hunden ikke tåler foret så går det over etterhvert :)

At det ser annerledes ut og lukter annerledes er normalt, det kan varierer mye fra merke til merke, så lenge det ikke ser muggent ut, lukter muggent/dårlig eller virker dårlig på noe annet vis så hadde ikke det bekymret meg, men det hender jo at for er dårlig også så om man mistenker det så er det bare å bytte til en sekk som er som den skal. Mtp magen så kan du jo forsøke å gi hunden zoolac. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...