Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

For en gang skyld klarte jeg å huske på EFIT på riktig dag, og ikke to-tre dager før/etter! Det skjedde ikke så veldig mye spennende i dag, men det var som søndager flest :P

Da klokken var nesten 10:00 åpnet jeg øynene og så omtrent rett inn i dette:

IMG_0472_zpstive3ly3.jpg

I løpet av den neste timen gikk til å mate den vesle dyrehagen og gjøre seg klar til å gå ut i regnværet, så klokken 11:00 var jentene og jeg på en aldri så liten tur:

IMG_0480_zpsnzraqwtm.jpg

Like før 12:00 var vi på tur hjemover - det var kaldt og vått, men jentene koste seg og kunne sikkert gjerne ha vært på tur i mange timer til :P

IMG_1074_zpsxwtbmxib.jpg

Jeg dro hjem og skiftet hund, og tok med meg lille Cherie som jeg passer for sjefen min mens hun er på ferie. Stakkars krølledyret så ut som en druknet katt til slutt :D

IMG_0489_zps55mnzgix.jpg

Klokken 13:00 var jeg hjemme igjen, tente lys og fylte badekaret for å få varmen tilbake i kroppen igjen :)

IMG_0492_zpsvyqgmkqb.jpg

Jeg hadde satt meg som mål å få ryddet og vasket i leiligheten i dag, for den så helt ærlig talt ikke ut etter at jeg har vært dårlig hele uken. Så klokken 14:00 var jeg godt i gang med å støvsuge og rydde, mens hundene slappet av rundt om i huset. Nagini syntes det var utrolig urettferdig at hun ikke fikk sove på grunn av alt bråket fra støvsugeren :teehe:

IMG_0493_zpsrwggxhow.jpg

Det skjedde egentlig ikke så veldig mye spennende de neste timene fordi jeg gikk inn for å virkelig skrubbe ned veggene i samme slengen. Tiden gikk, og plutselig var klokken rukket å bli 16:00 før jeg kom til gulvvasken.

IMG_0494%201_zpslb6ethxp.jpg

Like før 17:00 var jeg endelig ferdig med vaskingen og klesvasken, og det var på tide med middagslagingen. Det ble ikke noe bilde, men det ble middag til slutt! En time etter riktignok! :)

Dagens middag var Tikka Masla med Nanbrød med hvitløk og koriander ganske presist 18:00 :ahappy:

IMG_0497_zpshfmzzi1v.jpg

Etter middagen kunne jeg endelig gjøre som jentene og slappe av til "4-stjerners Middag" klokken 19:00

IMG_1086_zps7dfb5mhe.jpg

Rundt 20:00 lå jeg på gulvet og koste meg med småjentene som lekte med tauet sitt :ahappy:

IMG_1095_zps8aqylovi.jpg

Like før 21:00 fant jeg denne flørtepusen på kjøkkenbenken (kattene søker dekning i høyden slik at bompibjørnene ikke skal plage de :P )

IMG_1131_zps51ewrdew.jpg

21:45 fikk jentene servert kveldsmaten og de fleste av kveldsrutinene ble gjennomført :)

IMG_1149_zpsnykqfwjv.jpg

23:00 følte vi for å ta kvelden, og runder av med Patrick Dempsy på pc-skjermen :wub:

IMG_1140_zps5r6pq3kk.jpg
Screenshot%202015-03-01%2023.01.46_zpssa

  • Like 12
Skrevet

Jeg ler høyt av den våte "katten"! :lol:

Ja, jeg er glad jeg ikke har en sånn én til vanlig :P Syntes nesten det var litt pinlig å gå med en sånn liten sak når folk for forbi - men hun har personlighet i det minste :D

Skrevet

Så fine bompibjørner! (og pus) :heart: Misunner deg badekaret big time! :D

Det er så deilig å bare kunne legge seg ned i det etter å ha gått slike turer som i går. Litt synd at det skal pusses opp og settes inn dusjkabinett i stedet tho :)

Fineste bompibjørner :wub:

Tusen takk :)

Du hadde samme middag som oss :D

(minus smøret på nanbrødet)

Tikka Masala er noe av det beste som finnes :P

Skrevet

Herlig aussie dag :D! Hundene dine ser så lykkelige ut :wub:

Hahah :P Jeg synes egentlig at de så mest triste og trasige ut på alle de bildene :P Bedre med film når de er in action, for DET er lykkelige bompibjørner det (med mye lyd fra enkelte *kremt Nagini kremt*

Skrevet

Hahah :P Jeg synes egentlig at de så mest triste og trasige ut på alle de bildene :P Bedre med film når de er in action, for DET er lykkelige bompibjørner det (med mye lyd fra enkelte *kremt Nagini kremt*

Hihi, jeg synes de ser fornøyde ut jeg da;) Kanskje litt bedende blikk på Nagini der, men hun er jo så søt da :ahappy:

Skrevet

Hihi, jeg synes de ser fornøyde ut jeg da;) Kanskje litt bedende blikk på Nagini der, men hun er jo så søt da :ahappy:

Hun har sin sjarm, den frøkna! :)

  • Like 1
Skrevet

 

Så fine bilder :D ser ut som en herlig søndag :)

 

Det var en veldig trivelig dag - som alle andre dager med dyrehagen stort sett er :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...