Gå til innhold
Hundesonen.no

Willemo's Nemi


Recommended Posts

Skrevet

Er vel på tide å presentere min hund og da. :P

Jeg har en Golden Retriever fra oppdrettet Willemo, og hennes stamtavlenavn er så enkelt som Willemo's Nemi. Hennes foreldre er NUCH Fab Four's Full Rulle og Willemo's Astri. Hun er født 03.06.2010.

Nemi er familiens første hund, og jeg har hovedansvaret for henne. Mamma og pappa betaler mat og veterinærregninger selvsagt. :P Siden første dag har hun vært en eksemplarisk hund. Hun er lettlært, rolig, snill, leken, og har en fantastisk av-knapp inne. Det "verste" hun gjorde i sin ungdomstid var å makulere en fjernkontroll til en ødelagt TV, og det var det. Hun har aldri vært i konflikt med andre hunder, og min bestemor på 83 år kan gå tur med dette "beistet" på 30 kg. :ahappy: Hun er det man kaller en once-in-a-lifetime-hund. Hun ble i tillegg "født båndtrent", bare for å skryte enda mer. :sleep:

Så kommer bildespammet av dårlige mobilbilder.

Seeee så liten og søt hun var daaaa. :wub: Første dagen hjemme, og første møte med ilderen vår.

1001_zpsfkzxaxtz.jpg

1002_zpsr3xolelp.jpg

Pia og Nemi. Pia er den nye hunden til en gammel nabo av meg. Deres tidligere hund gikk jeg fast tur med hver dag, og tross for at de flyttet så har eier og jeg god kontakt. Vi går stadig tur med hundene sammen, så Pia dukker vel opp her i tråden en gang i blant. :D

1008_zpssnrqnfjj.jpg

1009_zpstovz8oei.jpg

1006_zpseygmyqtc.jpg

1004_zps4obqdfji.jpg

Nemi og venninnen min sin Birma-gutt er gode venner. :wub:

1005_zpsu6x281du.jpg

1007_zpsd4tttbut.jpg

Får spamme mer senere. Godt å gå lagt dem ut i en tråd så jeg slipper å spamme vennene mine på FB med dem. Noen mener jeg er litt for obsessed med min egen hund...

Skrevet

Utrolig flott golden du har der :wub::)

Så søt hun er! :) Det ser ut som om hun smiler på det siste bildet. :ahappy:

Det var en veldig pen utgave av en Golden :wub:

Nemi takker for alle komplimentene, og eier er veldig enig. :ahappy:

  • 6 months later...
Skrevet

Ettersom jeg verken har et bra kamera eller en fotogen hund så blir det lite bilder, men jeg har da noen fra våre siste turer. Nemi er like snill og god som alltid. Hun har litt rundere etter en daff sommer og lat eier, men nå er båndtvangen slutt og da tilbringer vi så mye som mulig tid i skogen sammen. :ahappy:

Mamma og jeg var på blåbærtur forrige uke, og Nemi fikk rulle rundt i lyngen og sabotere for oss i timesvis. :lol:

IMG_2316_zpsnkrqykc9.jpg

IMG_2317_zps3uxtv0xs.jpg

IMG_2318_zpsowsjmgdb.jpg

IMG_2323_zpssqbng8o0.jpg 

Vi har også tatt bruk i sykkelen igjen, ettersom Nemi har fått mer sansen for den. Hun elsker å få springe løs foran sykkelen i skogen. :ahappy:

IMG_2340_zpss72szua2.jpg

Nemi og jeg var eventyrlystne i dag og gikk på en ukjent sti. :shifty: Vi endte først på et jorde og så kom vi fram til motorveien etter hvert.

IMG_2334_zpsqbp84l13.jpg

Ah, sola mi. :wub: Alltid blid hun!

IMG_2327_zpslfxn5i1k.jpg

Det var det for denne gang! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...