Gå til innhold
Hundesonen.no

Jurbetennelse i løpetid - eller noe annet?


Sirius
 Share

Recommended Posts

Tispa mi på 4,5 år hadde kull på forrige løpetid. Under denne løpetida som var no, utvikla ho ein klump på bakerste patte. Der var aldri tendensar til melk, men kom blod ut.

Dyrlegen trykte ut alt den gangen, og alt ble bra igjen. Så kom det igjen tre uker senere. Da ble ho satt på antibiotika. Nå har ho gått på det i ti dagar. Ho er fortsatt blå rundt patten, ho har en klump, litt større enn ei ert, som er løs og bevegelig.

Ein kan sjå den gjennom den tynne huda, men det virkar ikkje smertefullt. Likevel synes eg det er litt rart. Ser nesten ut som ei tjukk blodåre som ligg ut i huda som ein klump. Må nok gjere eit nytt forsøk på dyrlege i veka som kjem.

Håpte derimot noken har erfaring med liknande?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den er vanskelig, jeg hadde også en slik hund. Jeg antar dere også trener med ham en mot en, hverdagslydighet, triks og slikt?  Er et mulig å utvide valpebingen litt? Jeg skjønner at det kan være utfordrende med barn i hus også. Er det bedre eller verre om han ser dere? Kan du henge pledd over grindene?  Jeg tenker også at det kan være et fint sted å begynne å trene på å gå å legge seg på teppet sitt, inne i valpebingen. Hvis du har mulighet til å ta en kort økt med det hver gang han settes der, så blir det fort en rutine.
    • Han er lett å trene med tørrforbitene og gjør alt han ka for å få de. Han er en smart valp og bruker ikke lag tid på utfordringene han får. Problemet vi merker med utfordringene er at han blir mer giret og vil gjerne jobbe mer. Så hvis du har noen super vanskelige forlag så tas det mot med takk. Har pakket inn forbitre i håndkle som er knytt i knute, hatt mat i esker, brusflasker o.l. han jobber hardt og raskt og er da klar for mer…
    • Får han litt mental aktivisering? Pakk tørrfôrbitene inn i en avis, noen tomme doruller og sånt, så han må jobbe litt for det? At han er matvrak er en stor fordel for trening!
    • Ja nok av leker og bite ben. Har forsøkt oss med tørr for og strø rundt. Det tar ca 1 minutt så er det tomt og så er det igang igjen. Kan for øvrig legge til at han er et sikkelig matvrak og skulle nok ønske selv at han kunne spist hele dagen.
    • Jeg går ut fra at han har leker og noe å tygge/gnage på der? Hjelper det å strø litt tørrfôr utover?
×
×
  • Opprett ny...