Gå til innhold
Hundesonen.no

Markobolla


rosinbolle
 Share

Recommended Posts

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1,5 år

Får vel lage tråd til bolla mi også! Det er veldig mange søte tervevalper på sonen for tida, så her er en tråd til med mer bildespam av en liten ulldott med sort maske. Marko, aka. Over the co

Tusen takk alle sammen! Ny bildespam! Klarer ikke bestemme meg for hvilke bilder jeg liker best, så da blir det alle sammen. På fredag fikk Marko være sammen med søstra mi på fridagen hennes i

Posted Images

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jeg synes Marko er sær - han sover jo aldri som en terv ;) Han ligger som normale bikkjer, han. Enten strekt ut på sida, med hodet på labbene eller i en krøll som på bildet...

Tjaaah, har ikke veid ham på et par-tre uker, men sist lå han på 18,6 kg. Tipper at han ligger nærmere 20 kg og rundt 55 cm i skulderhøyde. 5,5 mnd gammel. Stor gutt! Og innmari god og kosete :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Hehe hvordan sover en terv? :lol: Mine sover også ganske normalt. Enten rett ut på gulvet eller krølla sammen til en ball. Har de mulighet lager de seg hodepute og yngstemann kan finne på å sove med beina oppetter veggen, men stort sett sover de som helt normale hunder, så han er nok ikke så merkelig ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De sover ofte på ryggen, lent opp mot en vegg eller stol, med beina i været :P Eller inneklemt mellom ei hylle og en vegg eller en annen snål posisjon som ikke ser særlig behagelig ut. Men det er vel litt forskjellig hvor mye hvert individ gjør det ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...