Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 82
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

1,5 år

Får vel lage tråd til bolla mi også! Det er veldig mange søte tervevalper på sonen for tida, så her er en tråd til med mer bildespam av en liten ulldott med sort maske. Marko, aka. Over the co

Tusen takk alle sammen! Ny bildespam! Klarer ikke bestemme meg for hvilke bilder jeg liker best, så da blir det alle sammen. På fredag fikk Marko være sammen med søstra mi på fridagen hennes i

Posted Images

Skrevet

Så gøy! Vi har bodd her et år nå, trives veldig godt! Du må gjerne stikke innom og hilse på neste gang du er på besøk :)

Skal gi en lyd neste gang jeg er der :)

Er utrolig mange fine steder å gå på tur i det området, så misunner deg litt å bo der ;)

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Lille bolle er visst ikke så liten lenger! Vi veide ham i går - han er nesten 18 kg tung allerede...

Får vi en gigabelger eller kommer voksinga til å dabbe av etter hvert? :) Han blir 5 mnd på mandag.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nesten litt rart å se en Terv ligge sånn! Nyx ligger som regel aldri i sånn krøll, bare med hodet og kroppen limt inntil møbler :P

RED: Hvor stor er han blitt nå?

Skrevet

Jeg synes Marko er sær - han sover jo aldri som en terv ;) Han ligger som normale bikkjer, han. Enten strekt ut på sida, med hodet på labbene eller i en krøll som på bildet...

Tjaaah, har ikke veid ham på et par-tre uker, men sist lå han på 18,6 kg. Tipper at han ligger nærmere 20 kg og rundt 55 cm i skulderhøyde. 5,5 mnd gammel. Stor gutt! Og innmari god og kosete :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Hehe hvordan sover en terv? :lol: Mine sover også ganske normalt. Enten rett ut på gulvet eller krølla sammen til en ball. Har de mulighet lager de seg hodepute og yngstemann kan finne på å sove med beina oppetter veggen, men stort sett sover de som helt normale hunder, så han er nok ikke så merkelig ;)

Skrevet

De sover ofte på ryggen, lent opp mot en vegg eller stol, med beina i været :P Eller inneklemt mellom ei hylle og en vegg eller en annen snål posisjon som ikke ser særlig behagelig ut. Men det er vel litt forskjellig hvor mye hvert individ gjør det ;)

Guest Liquorice
Skrevet

Gjerne! :)

Belgerrull:

attachicon.gifIMG_0427.JPG

Søt fluffball :D Link hilser! Han sover ofte på ryggen med alle fire beina i været, men kan også ligge sammenkrøllet på puta si som ei lita prinsesse :P

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...