Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter en munnkurv hvor hunden har mulighet til å puste med åpen munn inni kurven og jeg har mulighet til å gi godbiter fra utsiden. Har vært i et par dyrebutikker i dag og prøvd, men jeg får ikke putta inn godbiter i noen av de, synes de blir veldig tette også.

De munnkurvene mynder har på seg under løp synes jeg ser veldig fine ut, får man tak i slike til hunder som ikke har akkurat myndeform på ansiktet og snuta? :P Type staff..

Evt om noen vet om lignende typer som er litt mer åpne og luftige? Da blir vi glade :)

Edit: Legger inn et bilde så dere skjønner hva jeg mener. Fant denne på ebay, men det tar ofte innmari lang tid å få tilsendt ting man kjøper der, så hadde håpt på å finne noe i Norge ..
$(KGrHqV,!qMFIjcZov9YBSLOW7R-Uw~~60_57.J

Skrevet

Jeg lette etter samme greia en gang, og fant ut at Baskerville munnkurven er desidert best. Den er laget for å ha kontroll på hunden, hunden skal klare å puste normalt, samtidig som at den har en "åpning" på undersiden som er lett å gi godbiter gjennom :)

Vet ikke helt hvor du bor, men de har den i hvert fall på Brukshunden i Oslo (på Alna). Vet at noen andre butikker også har den, men ikke sikker på akkurat hvem.

Skal se om jeg finner link.

EDIT: http://companyofanimals.co.uk/brands/baskerville-muzzles

Fant link!

Skrevet

Aha, denne har vi faktisk mulighet til å bestille inn på jobb, da kan jeg jo gjøre det og prøve den der. Den så mye greiere og "åpnere" ut enn de andre jeg har sett i plast og lær hvertfall, takk for tips :)

Skrevet

Aner ikke, men jeg klarte fint å gi godbiter gjennom en regulerbar nylonmunnkurv. Trenger jo ikke stramme den så veldig, bare ha den sånn at hunden ikke får til å gape mer enn et par cm.

Edet: Lunatic kom meg i forkjøpet med et bedre svar der.

Skrevet

Aha, denne har vi faktisk mulighet til å bestille inn på jobb, da kan jeg jo gjøre det og prøve den der. Den så mye greiere og "åpnere" ut enn de andre jeg har sett i plast og lær hvertfall, takk for tips :)

Jeg synes og det! Virker som om den sitter veldig fint og godt, spesielt på litt kraftigere hunder. Og så er den virkelig superlett å gi godbiter gjennom :) Endte ikke opp med den selv, siden jeg skulle takle bæsjespising, men prøvde den flere ganger før jeg bestemte meg for at munnkurv egentlig ikke ville funke :P
Skrevet

Aner ikke, men jeg klarte fint å gi godbiter gjennom en regulerbar nylonmunnkurv. Trenger jo ikke stramme den så veldig, bare ha den sånn at hunden ikke får til å gape mer enn et par cm.

Edet: Lunatic kom meg i forkjøpet med et bedre svar der.

Nylonmunnkurv har vi, men i den får han ikke åpnet munnen og pustet ordentlig på varme dager, synes den blir veldig tett og varmt rundt snuta der. Den vi har er foret med et tynt lag fleece i tillegg :P

Skrevet

Siden vi er i Spania i blant, så har vi måtte skaffe munnkurv til hundene. Har den typen som er linket til over her, det er en litt klumpete versjon, og den største størrelsen er litt liten til den ene rottisen. Om man finner en størrelse som passer, så sitter den godt på. Den gir den god lufting, og mulighet for å åpne munnen normalt.

post-11686-0-90732000-1422015168_thumb.j

Skrevet

Også fineste staffelaffen på forsiden da :wub:

Skal på jobb i ettermiddag, så da får jeg sjekket om vi har inne, evt bestille inn. Krysser fingrene for at de sitter ok :) Men ja, for å forhindre bæsjespising er de kanskje ikke de greieste da, i og med at det er åpning for å gi godbiter og å drikke gjennom :P

Vi skal ha den til å ha på på hovedsakelig offentlig transport og hvis vi må ferdes på steder hvor vi kommer veldig tett på andre hunder. Det kan bli litt crowded på kjæledyrvogna til NSB noen ganger, og litt intens stemning, så jeg vil bare ha noe som beskytter de hundene som ikke forstår begrepet "intimsone" fra tenna hans, men samtidig ha mulighet til å belønne om han er flink. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...