Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepass.


lacunatrip
 Share

Recommended Posts

(Beklager så mye om jeg poster dette i feil forum. Admin kan gjerne flytte hvis det er feil.)

Jeg lurte på om det var noen her i forumet eller noen du/dere kjenner som kunne trengt en hundepasser en helg eller en ferie? Jeg vil gjerne tilby å passe andres hunder mens eierne deres skal bort. Jeg holder til i Kongsberg, så hundelufting og hundepassing i Kongsberg i hverdager er mulig for de som ønsker det. Men jeg tilbyr også tjenesten i hele Norge, hundepass i helg og ferie. Gjerne legg igjen en kommentar hvis du er interessert eller vet om noen som kunne vært det. Bare å ta kontakt! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Hvis folk skal bli intressert bør du fortelle litt om hvem du er din hunde erfaring. Og hva hundepass fradeg inenbærer og hvem betaler reisen og hva koster pass for eks. Det er jo dyrt å reise i Norge

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det er ønskelig, lijenta.

Jeg er ei 18 år gammel jente med stor interesse for dyr. Har vært oppvokst med det siden jeg var liten. Vurderer å skaffe meg hund i fremtiden, og ønsker også å jobbe med dyr når jeg kommer ut i arbeid. Jeg har vært hundelufter og hundepasser for en dachs på 3 år en stund nå, og vil gjerne utvide det litt. Med hundepass i Kongsberg tenker jeg når eier er på jobb og har helst lyst til at noen holder hunden med selskap, eller eventuelt bare lufter den (hundelufting). Tilbyr også hundelufting og hundepass i helger i Røyken, akkurat det samme, bare det er i helgen. Ellers rundt om i Norge i helger og ferier når eieren har tenkt seg bort og ikke kan ta med seg hunden sin. Da blir dette helst utover flere døgn der jeg kan passe på hunden, fôre den, gå på tur, leke og gi oppmerksomhet og kjærlighet. Derav passe den.

Eieren betaler, men finnes unntak. Det varierer.

Hvis noen kunne vært interessert i pass, så kan de ta kontakt for nærmere info.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...