Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

@ .. hvis jeg skulle kjøpt meg en uregistrert collie så hadde jeg vært ute etter en kompis, og det er jo nettopp det de får. En flott tur- og familiehund som har hatt en super start på livet, og som kan bli din beste venn de neste 10-15 årene. En lassie med praktisk og lettstelt pels som kan og vil være med overalt :) (Herregud .. jeg får lyst på en selv, nå :shocked: ) :D

Jeg ville ikke vært så opptatt av den delen med at de får en nesten registrerbar hund, og jeg ville ikke vært opptatt av røntging mm. iallfall ikke i annonsen, og heller ikke tvinge noen kjøpere til å foreta de vanlige testene (men fortell gjerne hva du ønsker når du prater med potensielle kjøpere). For de aller fleste betyr en blandingshund litt andre forpliktelser - at man får en rimeligere hund som man slipper å ha med på utstilling.

Kanskje valpepakken kan droppes for å redusere prisen? :icon_redface: Jeg vet at du legger mye jobb i den, men jeg tror jeg ville foretrukket en rimeligere hund ... 7000,- virker som nesten full pris, liksom. 5000,- hadde vært en mer spiselig sum.

Også er det noe med det at det kanskje ikke er verdt å "overselge" annonsen, for du vil jo ha eiere som virkelig vil ha akkurat den rasen og hunden, ikke et impulskjøp fordi annonsen er så søt. Det er en balansegang det der. Synes jeg :) Er du komfortabel med å ha bildet av S og Fenris på forsiden? Der de løper på gresset? Det er veldig flott og viser hva de får, på en måte :wub: Evt. et bilde hvor valpene kommer bedre frem.

Nei. Jeg gidder ikke å dumpe prisene, og det er VELDIG viktig for meg at eierne røntger og øyelyser hundene når de blir voksne. Jeg gir allerede tilbake 1500 kr når det er gjort, itillegg til 450 kr når de registrerer hunden i NOX, så å dumpe prisene ytterligere kjenner jeg er veldig uaktuelt. Da beholder jeg dem heller ekstra så seriøse valpekjøpere som ønsker å bidra mer enn "dette er en søt snill hund" som jeg aldri hører igjen ifra kjøper dem. Itillegg til at de blir microchippet, vaksinert, fr helsebok og helseattest så kommer jeg også til å øyelyse dem og ta blodprøve for DNA test for å engang prøve å registrere dem. Eierene får allerede en veldig billig Collie, til langt under halvparten av prisen om man tar i betraktning alt man får med og får tilbake.

  • Like 16
Skrevet

Nei. Jeg gidder ikke å dumpe prisene, og det er VELDIG viktig for meg at eierne røntger og øyelyser hundene når de blir voksne. Jeg gir allerede tilbake 1500 kr når det er gjort, itillegg til 450 kr når de registrerer hunden i NOX, så å dumpe prisene ytterligere kjenner jeg er veldig uaktuelt. Da beholder jeg dem heller ekstra så seriøse valpekjøpere som ønsker å bidra mer enn "dette er en søt snill hund" som jeg aldri hører igjen ifra kjøper dem. Itillegg til at de blir microchippet, vaksinert, fr helsebok og helseattest så kommer jeg også til å øyelyse dem og ta blodprøve for DNA test for å engang prøve å registrere dem. Eierene får allerede en veldig billig Collie, til langt under halvparten av prisen om man tar i betraktning alt man får med og får tilbake.

Med utgangspunkt i dette svaret ditt så er jeg ikke overbevist om at å romantisere annonsen er rett veien å gå heller. Du retter deg mot valpekjøpere som er ute etter akkurat den valpen fra den kombinasjonen... som samtidig er en tjuvparring.

For meg så hadde valget vært enkelt - som kjøper hadde jeg heller lagt til 5000,- for en registrert og planlagt collie, men nå tenker heldigvis ikke alle sånn.

Skrevet

Hos meg ihvertfall, så koster valpene 13500, så 7000 der man får tilbake 1900 når man har øyelyst røntget og nox registrert er virkelig ikke en dårlig deal i mine øyne. Jeg gidder ikke å dumpe prisene på den måten, så desperat er jeg virkelig ikke å bli kvitt dem til hvilken som helst hjem.

  • Like 6
Skrevet

Kanskje OT, men jeg skal ha tispevalp ut på halvfôr, altså selges hun til halv pris - likevel forsøker folk å prute på prisen, og jeg har fått spørsmål om jeg ikke kan sette en valp ut på helfôr i stedet, så de slipper å betale noe.

Det vil alltid være noen som synes at en valp koster for mye.

  • Like 3
Skrevet

Det er alltid noen som vil prute. Sånn mtp oppdretter og foreldrene til dette kullet, så hadde jeg glatt betalt 7000 kr. Hadde prisen vært noen tusen høyere så hadde jeg betalt det også, jeg. Flinkere oppdretter og finere hunder skal man lete lenge etter, sett med mine øyne :D

  • Like 2
Skrevet

Eneste jeg tenker kunne bli lagt til er littegrann om hver enkelt valp altså en mini presentasjon på et par/tre linjer. Da tror jeg det er litt lettere at noen faller for valpen :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg får ta det etterhvert, når de viser enda litt mer personlighet. Tbh så er alle gutta helt utrolig like nå. Tispene skiller seg ut på hver sin måte, mens guttene er ekstremt jevne, de mest jevne jeg har hatt på alle kull. Går ikke ann å beskrive dem hver for seg uten at det blir oppspinn :P

  • Like 1
Skrevet

Går ikke ann å beskrive dem hver for seg uten at det blir oppspinn :P

Jupp jupp, blir det collie en gang skal vi definitivt legge inn aksjer hos deg :aww:

Ærlig og redelig okke som :)

Skrevet

Jeg får ta det etterhvert, når de viser enda litt mer personlighet. Tbh så er alle gutta helt utrolig like nå. Tispene skiller seg ut på hver sin måte, mens guttene er ekstremt jevne, de mest jevne jeg har hatt på alle kull. Går ikke ann å beskrive dem hver for seg uten at det blir oppspinn :P

Oppspinn blir bare tull ja :P Men jeg er uansett sikre på at de får flotte hjem tilslutt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...