Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Der var valpen ankommet sitt nye hjem etter en røff start.

Bor ute på en øy og selvfølgelig traff stormen for fullt når man hadde hentet knøttet. Alt av trafikk/ferger ble innstilt så man ble stående på fastlandet i to døgn.

Ser knøttet er blitt veldig glad i å være i buret sitt, iallefall i bil. Har ikke vært noen protester her, men nå er jeg på jobb igjen å har han selvfølgelig med meg på kontoret. Her er han ikke like glad når han må være i buret. (Får titt å ofte folk inn på kontoret å sjefen ser helst da at valpen er i buret sitt.)

Har lest en god del på nett å ser nå etter personlige erfaringer, hvordan får jeg valpen til å trives mest mulig i buret sitt slik at han vil være der?

Føler meg litt slem når jeg må "tvinge" han inn når andre kommer inn på kontoret å det blir lett litt piping. Han har mykt underlag samt ett teppe med mors lukt i buret. Tilgang til mat å rent vann samt en tyggeleke han liker veldig godt.

Rasen på valpen er en goood blanding. (Moren er lapphund/border collie, faren er en eller annen form for fuglehund.)

Skrevet

Det går seg sikkert til :) Hva med å ha noen ekstra gode godbiter som han kun får på jobb, i buret når det kommer folk. Når det banker på eller du vet at nå kommer det noen til kontoret og valpen må i buret så legger du de kjempe gode godbitene i buret før du putter hunden inni. Er du heldig får du kanskje en hund som går automatisk inn i buret når det kommer folk, for å få godbitene sine. Ellers kan du søke på Google etter "burleker" og plukke ut noen tips derifra. Det går vel egentlig stort sett ut på å gjøre det verdt det å gå inn i buret. Hvis han ligger og følger med på dere så kan du også prøve å legge et tynt mørkt teppe/pledd over den delen av buret hvor valpen ser dere. Kanskje han legger seg til ro da.

Jeg er egentlig ikke egna til å gi tips, da valpen min var veldig enkel å lære å ligge i bur og generelt å være alene. Prøv deg litt frem, det blir sikkert kjempe bra. OG, du er så heldig som får ha valpen på jobb :)

Skrevet

Luft godt eller tren litt eller noe før du setter han i buret så sovner han nok. Litt lyd og slikt blir det vell uansett med en liten valp på ny plass med nye mennesker og uro, men det går over når valpen blir vant og trygg.

Skrevet

Ta kontakt med en av moderatorene og hør om de kan endre overskriften til noe som beskriver litt mer hva du spør om. Kanskje flere titter innom :) Du trykker vel bare rapporter på ditt eget startinnlegg :)

Skrevet

Takk for svar så langt, prøver det med godbiter å da vil den inn. Men er like rask ut igjen fortsatt :)

Er alltid ute å går tur med han å leker litt/herjer ute flere ganger iløpet av arbeidsdagen.

Pr nå sover han rundt 2 timer i strekk på dagtid før han våkner å vil kose/leke. Sov hele natten i natt med åpent bur ved siden av sofaen hvor jeg sovna av så å sove der går greit ser det ut for.

Er verst når jeg må ha han i buret å han klynker så fælt fortsatt, skjærer litt i hjerterota :P

Skrevet

Nå vet ikke jeg hvordan det ser ut der du sitter og jobber, men må han være i bur da? Hadde det evt gått an å sette opp valpebinge eller bare bundet han i noe ? Kan jo hende han føler seg mer fri når han "bare" er bundet og ikke har vegger og tak rundt seg.

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke så mye å si som ikke allerede er sagt - men det hadde vært gøy med bilder :) Jeg har selv en lapphund/border collie tispe skjønner du(kanskje tanten?).

Jeg tenker forøvrig litt sånn at når du faktisk har med deg valpen på jobb, er det en ganske heldig valp. Han blir ikke etterlatt alene i buret og piper fordi han er redd og ensom - han kjeder seg og synes det er kjipt. Hans kanskje-tante (min tispe) er lik. Hun lager lyd når hun er misfornøyd med situasjonen, og det høres verre ut enn det er. Jeg pleier å ignorere det, når jeg vet det ikke er pga. redsel, at hun må ut eller har vondt - for da er det bare oppmerksomhet og aktivitet de vil ha (og det kan de jo ikke alltid få).

Skrevet

Nå vet ikke jeg hvordan det ser ut der du sitter og jobber, men må han være i bur da? Hadde det evt gått an å sette opp valpebinge eller bare bundet han i noe ? Kan jo hende han føler seg mer fri når han "bare" er bundet og ikke har vegger og tak rundt seg.

Sitter på kontor, har hatt han ute av buret flere ganger på kontoret så han er ikke bare i buret :)

Er ikke plass til valpebinge å tror ikke han hadde satt pris på å bli bundet.

Ett av kriteriene for at jeg kunne ha han på jobb var at buret skulle brukes, er også mye ledninger her med strøm som jeg er redd han skal tygge i stykker å skade seg selv. Har forsøkt å "valpesikret" så godt jeg kan men er minimalt jeg får flyttet/gjort noe med her på kontoret.

Jeg har ikke så mye å si som ikke allerede er sagt - men det hadde vært gøy med bilder :) Jeg har selv en lapphund/border collie tispe skjønner du(kanskje tanten?).

Jeg tenker forøvrig litt sånn at når du faktisk har med deg valpen på jobb, er det en ganske heldig valp. Han blir ikke etterlatt alene i buret og piper fordi han er redd og ensom - han kjeder seg og synes det er kjipt. Hans kanskje-tante (min tispe) er lik. Hun lager lyd når hun er misfornøyd med situasjonen, og det høres verre ut enn det er. Jeg pleier å ignorere det, når jeg vet det ikke er pga. redsel, at hun må ut eller har vondt - for da er det bare oppmerksomhet og aktivitet de vil ha (og det kan de jo ikke alltid få).

Skal få lagt ut ett bilde når jeg kommer hjem :)

Prøver å ignorere jeg også, men er vanskelig :P Sitter rett ved siden av meg så han skal ikke være redd, når han skal i buret har vi akkurat vært ute slik at han får gjort ifra seg. Ondt tror jeg ikke han har heller :) Så er nok oppmerksomhet/aktivitet han søker, men som du nevner er det ikke alltids han kan få det heller. Må få unna litt jobb iallefall hehe :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...