Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 77
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det ser faktisk ut som at det IKKE blir snøstorm i Bø i år

Storm er påmeldt i åpen og vi jakter på storcertet

Nå må vi jo stille i championklassen Om oppdretteren kommer over melder vi nok på

Guest lijenta
Skrevet

Ooo, standen til Evelzz og Anette, kanskje? :D

Eller meg. Jeg blir der sikkert fredag, lørdag og søndag og til nå har jeg altid havnet inne

Guest lijenta
Skrevet

Håper for din skyld at du havner inne, ja. :teehe:

Å det virker som manfolka liker got å vere ute på parkeringen og etter å huske været så gjør det ikke noe. Har forresten i det siste gangene sitti og tatt i mot pæææng av folk. Var en gang jeg husket bankterminalen hvor det var folk hadde driti seg ut dagen før så etter det har ejg avnet der

Skrevet

Vurderer det, men jeg aner ikke helt hvordan jeg eventuelt skal arrangere det. Blir i såfall kun å stille Fanny... og reise med tog..

Noen som vet om eventuell overnattingsplass i nærheten, eller noen fra oslo området som skal oppover og har overnatting og plass i bilen?

Guest lijenta
Skrevet

Vurderer det, men jeg aner ikke helt hvordan jeg eventuelt skal arrangere det. Blir i såfall kun å stille Fanny... og reise med tog..

Noen som vet om eventuell overnattingsplass i nærheten, eller noen fra oslo området som skal oppover og har overnatting og plass i bilen?

Bø Camping er nærmest. Så blir det Bø Hotell, Beverøya Camping og trenger du mer bare send meg en PM så skal jeg leite dem fram

Skrevet

Har meldt på begge hundene faktisk, impulshandling!

Så morsomt for Ems å svinge seg litt også! :)

Imouto har løpetid nå, og det er fint med tanke på reiseselskapet vårt, men litt betenkelig mtp pelsen. Når kommer hun i full pels? HAR hun egentlig pels lenger? Når slutter røytinga? :frantics:

:teehe:

  • Like 1
Skrevet

Så morsomt for Ems å svinge seg litt også! :)

Imouto har løpetid nå, og det er fint med tanke på reiseselskapet vårt, men litt betenkelig mtp pelsen. Når kommer hun i full pels? HAR hun egentlig pels lenger? Når slutter røytinga? :frantics:

:teehe:

Siden Ems er kort både i nakken og på resten av kroppen, så tipper jeg at det er Lille som skal løpe venstresvinger :)

  • Like 1
Skrevet

Siden Ems er kort både i nakken og på resten av kroppen, så tipper jeg at det er Lille som skal løpe venstresvinger :)

Aha. Jeg kjenner ingen Lille, så det visste jeg ikke at var et alternativ engang. :D
  • Like 1
Skrevet

Hihi, det er nok helt rett at det er lille som skal med på tur ja! Ems er for det meste skinnet, halvnaken og utelukkende bare søt :-)

Sandy, Lille bor hos foreldrene til F og er alle sin. Veldig søt, men ingen showstjerne i en alder av 15 mnd. Med de nye, "artige" reglene er det brått vits i å slepe rundt på henne :-p

  • Like 1
Skrevet

Stiller Bella, Nora og Jäger.

Første og billigste frist går ut i dag!

Jäger og Bella er påmeldt, også ble Fredrik påmeldt istedet for Nora.

Skrevet

Har meldt på Santos og Cajsa, som vanlig. :P

Håper på storcertet til Cajsa, er eneste hun mangler. Selv om hun ikke er 2år, er det godt å ha i boks.

Så vi får se. Hun er jo ikke helt oppe i pels, så det får gå som det går.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...