Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bor i Sande, så det er like langt til Holmestrand hundeklubb og Drammens brukshundklubb. Horten er kanskje også et alternativ. Jeg vet lite om miljøene og hvor praktisk/bra det er å trene i noen av disse klubbene - det er der dere kommer inn i bildet :)

Planen er først og fremst lydighet, men bruks og rally er også interessant. Jeg synes egentlig det er veldig fint i sånne klubber hvor alt foregår på samme sted så det er lett å få oversikt, men det viktigste er miljøet, at det er muligheter for kurs, og at det trenes fornuftig.

Noen som kjenner til noen av disse?

(Jeg tror jeg har spurt om noe lignende i AN før, men med en egen tråd håper jeg på mer respons)

Skrevet

Horten har ihvertfall mange hyggelige folk og et aktivt rallymiljø. Det samme med Drammen, de er nok litt større og mer aktive, tror jeg. Og så har de gode innendørsmuligheter i hallen i Drammen. :)

  • Like 1
Skrevet

Har noen av dere trent ute med Drammen også? Jeg har inntrykk av at mesteparten av treningen foregår inne..?

Nei trente med de i vinter sesongen også flyttet jeg så langt unna at det ikke ble noen ute sesong på meg :-)
  • Like 1
Skrevet

Jeg tror jeg bare må dra på noen treninger i de ulike klubbene for å se og prate med folk. Blir bra miljøtrening for oss det :P

Holmestrand har jeg vært i et par ganger siden jeg har hørt så mye skryt. Men det er jo aldri trening når jeg kommer dit. Den ene gangen var treningen avlyst, og neste gang var det valpekurs, selv om det var satt opp trening. Jeg vet de har fine innetrenemuligheter om vinteren... men vi har jo aldri vinter.

Det jeg skal frem til er at Horten og Drammen er mer aktuelle, kanskje spesielt Drammen fordi tilbudet er så bra. Drammen hadde lp-treninger på Skoger i sommer, og det er rett borti der jeg bor. Det er verre å kjøre til andre siden av Drammen.. iflg google tar det 32 minutter. (Mens Holmestrand tar 27 og Horten 30, som er nesten det samme, men gjelder hele året..)

Ja, så konklusjonen er altså fortsatt at jeg må dra rundt og sondere litt :)

Skrevet

Jeg tror brukstreningene på Konnerud er veldig nærme Skoger også. Mener vi kjørte av ved Skoger for å komme dit.
Brukstreningene var som sagt supre, LP deltok jeg ikke på.

Skrevet

Ifølge websidene deres så trener de på Konnerud. ;)

http://www.dbhk.no/hvordbhk.html

Ja, det ser slik ut, men i praksis så holdes LP-treningene i Drammen hundepark, inne og ute. På siden du lenket til så listes det opp en haug med ulike steder, så miljøet virker ganske splittet etter hvilken gren man trener. (Men sommeren 2014 tror jeg altså lp-treningene foregikk på Skoger)

Skrevet

Jeg har kun vært i Horten og trent, itillegg har jeg trent et annet sted med instruktør som egentlig trener i Horten :) Var mye hyggelige folk i Horten(ihvertfall på LP-treninga) så hadde det ikke vært for at de ikke har agility der og at det det er kortere dit jeg trener nå, så hadde jeg nok trent der enda ;) Jeg vurderte å trene rally der i vinter hvis jeg ikke trivdes i Sandefjord, men så ble det heller til å fortsette å trene agility.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...