Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva burde man gjøre når det kommer en hund løs som leker med hundene mine i en halv times tid og ingen eier i nærheten? Hunden hadde ikke halsbånd på. Er det da best å la den være eller å ta med hunden inn i bilen for å reise til veterinær som skipper den? Eller gjøre noe annet?

Skrevet

Da hadde jeg tatt med til veterinær for å avlese evt chip, og så tatt den med hjem og tatt vare på den frem til eier dukket opp.

Skrevet

Da hadde jeg tatt med til veterinær for å avlese evt chip, og så tatt den med hjem og tatt vare på den frem til eier dukket opp.

Jeg også

Skrevet

Jeg hadde om mulighet gått en liten runde i nærheten og sett etter eier, viss ingen og se så hadde jeg om det hadde vært mulig tatt den med til vet for å lese av chip, evt ta den med hjem og annonsere på facebook o.l. om vet ikke er åpen eller jeg ikke har mulighet å dra dit. Om jeg ikke hadde hatt mulighet til det så hadde jeg ringt falck e.l. og fått de til å hente.

  • Like 1
Skrevet

Politiet for gjeldende distrikt pleier å opplyse på twitter om løse hunder som er tatt hånd om av dem eller av finneren. Om hunden ikke har identifikasjon på halsbåndet kan det derfor være en ide å ringe dem, da det sikkert er en del som tenker på å sjekke på twitter om hunden deres stikker av. Jeg gjorde i alle fall det, men siden telefonnummeret var på halsbåndet ble jeg kontaktet direkte.

Politiets twitter-kontoer kan generelt sett være ganske underholdende, forøvrig. I alle fall i Trøndelag...

Skrevet

Fange inn og ringe politiet, mange ringer til dem om hunden har stukket av. Da formidler politiet enten info til eier, eller sender NAF eller annet selskap de har avtale med for å hente hunden.

Har man mulighet så er det supert å sjekke chip (jeg har selv avleser og har brukt den en gang men hunden hadde ikke chip).

Mulig jeg er litt kjip, men i Bærum er ofte løshundene sluppet med vilje eller av sløvhet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
    • Hei ambull-entusiaster, håper jeg kan få reklamere litt for dette treffet selv om det ikke er i Norge. Har du amerikansk bulldog og vil treffe flere med samme rase? Her er det en mulighet! Amerikansk bulldog club Sverige arrangerer sitt årlige klubbmesterskap, og inviterer også ikke-medlemmer og andre raser (disse blir selvfølgelig ikke klubbmestere). Vi har få påmeldinger enn så lenge og fristen er allerede til helgen.  Det hadde vært gøy om det var flere med ambulls i Norge som vil møtes for å nerde litt om rasen vi er så glade i.  https://www.facebook.com/events/1953185318641678/
    • Manmat racing belt hos Troll. de er litt store men veldig bra. De syr selv også i Tsjekkia , har ikke fabrikk i Kina som Nonstop. Så støtter man et    lite europeisk firma
    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...