Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sorry for nok en "hva skal hunden hete" tråd. Men jeg ser ingen annen mulighet, jeg irriterer meg grønn over at jeg ikke finner et navn jeg liker :gaah: Det er ikke lenge igjen til jeg henter ham og vil ha vertfall noen ideer om hva han skal hete. Han har navnet Chris, men siden jeg egentlig ikke kan fordra det navnet blir det uaktuelt å la han hete det.

Jeg ser etter navn som har en kul betydning eller noe som klinger bra. Er fan av Harry Potter, LOTR, Hunger Games, X-men, egentlig fantasy generelt. Er også fan av spill type xbox, nintendo. Japan og japansk ligger også mitt hjerte nært.

Til nå har jeg sett litt på navnene:

Tadashi

Gohan

Yuuto

Genji

Arthur

Jostein har min søster foreslått. Peeta er en vennine av meg overbevist om at han må hete. Håper noen har noe bedre forslag :ahappy:

Skrevet

Zelda :aww::lol: (spøk!)

Dobby, Voldy

Michi (japansk ord, vi vurderte det som navn på Kurobølla - det betyr retning, vei, og moral - og er en gammel betydning av ordet sjøløve :lol: :lol: )

Yoshi synes jeg er kjempesøtt, da. :ahappy:

Skrevet

Takk for mange svar! Her var det mange gode ideer :)

BOB-KÅRE! :D

Bob-Kåre er nok ikke aktuelt da jeg bruker Bob som kose navn på det aller meste av levende vesner :icon_redface:

Hobbiten/Ringenes herre

Kili

Fili

Smaug

Aragorn

Radagast

Thorin

Balin

Gollum/Smèagol

Gimli

Pippin

Sauron

Hunger Games

Marvel

Haymitch

Cinna

Liker Smaug, har aldri tenkt at jeg kan bruke det. Liker også kjempe godt Cinna, han er kjempe bra i bøkene :D

Yoshi

Bilbo

Frodo

Mario

Wilter(sen)

Albus

Liker godt Bilbo og Albus!

Jeg har kortet ned listen til disse navne så langt:

Yuuto

Genji

Smaug

Cinna

Bilbo

Albus

  • Like 1
Skrevet

Ja, rett uttalse på Genji.Jeg liker det godt, det betyr to begynnelser. Jeg har kortet ned listen til:

Genji

Cinna

Dis

Sirius

Diis er et jentanavn, og synes Cinna høres ut som det og, så jeg hadde fått for en av de andre om jeg var deg. :D

Sirius vet jeg også om noen andre hunder som heter (stjernen kalt "hundestjernen").

  • 2 weeks later...
Skrevet

Etter mye om og men, og etter å hatt hunden her noen dager kan det se ut til at navnet ender på Kasai. Etter den japanske skihopperen Noriaki Kasai. Skihopp og Kasai er awsome :ahappy:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
    • Så da har det ikke noe å si da? Kjekt å vite. Synes Lily er så fint navn.
    • Jøss, teksten din er veldig oppriktig og detaljert! 😊 Det merkes at du virkelig har tenkt nøye gjennom dine erfaringer og hva du forventer av hunden fremover. Det er spesielt hyggelig å se hvordan du analyserer tidligere erfaringer med corgien og puddelen og trekker egne konklusjoner – det vitner om at du er oppmerksom og bryr deg om dyret.
    • Prøver å ha mindre trykk på dobbel L på Lily og Lille sier jeg sånn man sier Lille.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...