Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til å holde hundebilen penest mulig innvendig.


Recommended Posts

Skrevet

Jeg setter bilen til innvendig vask et par ganger i året :) da renser de hele bilen og rundt burene, også stikker jeg innom statoil og støvsuger burene. Hjelper MASSIVT å ha støvkant på buret, da holder iallefall sanden seg inni buret.

  • Like 1
Skrevet

Hundebil er hundebil. Vasker og støvsuger innvendig 4 til 5 ganger i året. Rydder innimellom. Men det er hundebil og sånn er det

For meg har det ikke så mye å si, utover at det selvsagt er litt hyggeligere med en ren og pen bil. Spesielt de gangene man evt skal gjøre noe annet enn hundeting, og om man skal ha med andre i bilen, men det som betyr mest er jo ved evt salg igjen. Man taper en del på at det estetiske er dårlig, og spesielt nå når jeg har kjøpt meg en bil som koster litt mer enn at den blir vraket om 2 år så hadde det jo vært hyggelig og gjøre det man kan. Noe må man regne med, men det skader jo ikke og ta de noen små enkle grep som kan bidra til det bedre.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...