Gå til innhold
Hundesonen.no

Tørr pga. vinteren?


Recommended Posts

Skrevet

Min hund har i det siste flasset en del. Virker veldig tørr i pelsen. kan dette komme av vinterværet? At det er tørt og veldig kaldt ute? Blir flasset bare at å ha dekkenet på. Hun har ikke vært plaget med dette etter at vi byttet for. Har brukt foret nå i 1 år uten noe slags flass, men nå plutselig har det blitt sånn. Så om det har noe med luftfuktighet å gjøre ute?

Skrevet

Det kan være pga. været, men det kan også være grunnet at hunden har begynt å reagere på fóret igjen.

Hadde for mange år siden en dobermann som flasset ved kaldt vær, denne smurte jeg godt inn med aloeveragele og det fungerte veldig bra. Ble klissen i pelsen da, men hva gjør vel det? Flasset ble borte og pelsen holdt seg fin.

Skrevet

Har opplevde allergier som kommer etter en god stunds bruk av hundefór ja. Noen hunder er bare slik at de etter en stund blir senisble ovenfor den maten de får, dog har aldri opplevd det på de som gir ferskt eller BARF da. Men tørrt. Men, vil tro det er vinteren og været som gjør at din reagerer nå.

Skrevet

Takk for svar! Ja det er omega 3 i tørrforet. :D Får bare se om det går over ved værforandring. Håper det ikke er foret, for har endelig funnet et godt for, etter å ha prøvd masse typer.. Uansett, skal gi tilbakemelding.

Skrevet

Solsikkeolje gjør også underverker mot tørr hud!

Cockeren min var svært plaget med tørr hud, og etter at vi fikk tipset om solsikkeolje fosvant problemet helt!

Skrevet

Takk for svar! Ja det er omega 3 i tørrforet. :D Får bare se om det går over ved værforandring. Håper det ikke er foret, for har endelig funnet et godt for, etter å ha prøvd masse typer.. Uansett, skal gi tilbakemelding.

Men selvom det er omega3 i foret så kan det lønne seg å tilsette litt ekstra omega3 i foret spesiellt om vinteren.

Hvilket for går hun på nå?

Skrevet

Ja, vet mange som tilsetter Omega 3 selv om det er det i foret fra før.

Jeg skal også gjøre det nå. Oscar har blitt litt matt i pelsen, så håper det hjelper. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...