Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nix trenger pass fra tordag ettermiddag 18.des til søndag 21 desember. Snill og grei jente, men bør ikke bo med mindre hunder. Hun blir lett litt stalkete, men hun er snill og hun ville neppe tatt igjen om den lille sier "gi ****". Hun kan passes fra Oslo til Son :P Bor dere nedover mot Son så kan jeg levere henne på veien ned fredag morgen/formiddag.

Ta kontakt på pm om dere vil passe ett stk langhåret frøken som ikke er langhåret men veldig frøken :)

Skrevet (endret)

Hadde ikke gjort noe for reiseveien til deg :) Men kattene hadde nok ikke synes det hadde vært så gøy med en helgestalker :P

Hvis hun bare er en "stalker" er det ikke noe problem,det har de vokst opp med :D . Det er sånne som kan spise dem vi ikke kan ha :innocent:.

De er gode klatrere forresten,så ute er de nok trygge :fear:

Endret av Toril
Skrevet

Hvis hun bare er en "stalker" er det ikke noe problem,det har de vokst opp med :D . Det er sånne som kan spise dem vi ikke kan ha :innocent:

Troooor ikke hun spiser, tror hun heller velger å stalke dem og jeg har klart å stoppe henne på jakt, så troooor det kan gå riktig bra :P

  • Like 1
Skrevet (endret)

Jeg kjører forøvrig litt om den rette hundevakten dukker opp

Edit:

Det har løst seg. Mine foreldre stiller opp og de skal ha Helle også, og da kan de fint klare Nix :) Med mindre noen trygler om å få ha henne da :P

Endret av Margrete

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...