Gå til innhold
Hundesonen.no

Ser selen passelig ut?


Feline
 Share

Recommended Posts

Har nettopp kjøpt ny sele på nettet, men er så usikker på om den passer helt, eller om hun heller skulle hatt en størrelse mindre. Alle innstillingene på selen er på det strammeste bortsett fra magestroppen.

(Kjøpte i samme størrelse som hun har webmaster-selen, og den passer bra uten at alle innstillingene er på det strammeste...)

Så dere trekkseleeksperter, ser den grei ut eller?

post-12699-0-02601900-1415092739_thumb.j

post-12699-0-78086100-1415092754_thumb.j

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ruffwear sin sele ja, omnijore joring system. Den under albuene var faktisk den stroppen jeg kunne tenke meg å stramme enda mer :P Når hun går uten å trekke "henger den" liksom ned slik at selen blir litt løs, mens når hun trekker kommer den på plass. Den gnager ikke altså :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ruffwear sin sele ja, omnijore joring system. Den under albuene var faktisk den stroppen jeg kunne tenke meg å stramme enda mer :P Når hun går uten å trekke "henger den" liksom ned slik at selen blir litt løs, mens når hun trekker kommer den på plass. Den gnager ikke altså :)

Nå vet jeg ikke hvordan denne selen er, men de fleste er jo annerledes når de henger løst og når hunden trekker i den, men uansett så ville jeg ha slakket ut den mellom bena, for den er for kort. Ikke bare ifht gnag, men også for bevegelsesfrihet. Også får du se om det evt er andre plasser du kan stramme inn litt for at den skal sitte bedre når hunden ikke trekker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slakket på bryststroppen og prøvde den på et par turer igår, idag ser jeg hun har fått gnagsår under ene armen :( Sidestroppene ble nok for løse, og da gnager de når de ikke sitter fast mot kroppen... Da var den ikke passelig, og for sent å bytte :P Får prøve å selge den på finn ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...