Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

ronja.jpg

ronja var min andre hund, hun var en blanding av alt mulig rart. Fant henne på en plass der de sto i møkk og var tynne. Ronja var 4 uker gammel da vi hentet henne og var bitteliten stakar. Vi tok henne med hjem og ga hene morsmelkerstatning og håpte på det beste. Det gikk heldigvis bra og hun ble en lydig liten hund. Hun kunne alle mulige trix og var en lykkelig hund. Men hun var aller mest pappa sin hund og når han gikk bort, ble hun ikke den samme. hun ble alvorlig syk og jeg tok henne med meg til vetrinæren, han fant ut at hun hadde livmorbetennelse og ville operere, men han fant mer enn det, hun hadde kreft i tarmen og han var 100%sikker på at han hadde fjernet alt, hn fortalte at detvar sjeldent å se en hund som sloss så for å leve. Hun hadde fightet seg gjennom hele operasjonen og da hun kom hjem, hadde vi fått næringsgreier til å ha i vannet. hun våknet fra narkosen og var så sinna som ei fele. Jeg lot henne være i fred og gikk å kikket til henne hvert 5min. Siste gangen jeg kom ut satte jeg meg ned ved siden av henne og da tok hun siste åndedrag og smertene var ikke der mer og min lile Ronja forlot denne verden. Hun kunne nok ikke leve uten pappa!

Ronja:du vil alltid være i mitt hjerte<3

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...