Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

i dag for 1 år siden missta vi laika.

hun er den første familie hunden.

hun er den som gjorde oss til hundegal familie .

hun var en svensk lapphun blanda med samojed. hun kom til oss på sommern i 88 .

et liten rund svart ball med hvite flekker på foten og en hvit flekk i bryste.

hun ble kalla for bamsen for hun var en bamse.

tenk at hele 17 år skulle vi få lov til og ha henne.

hvor mange kan si at hunden ble 17 år hun var utsrolig sprek for sin alder

aldri skulle hun ikke bli med.

til og med da hun var 12 år og hadde liv morbetenelse skulle hun gå tur.

hun ble opperert og ble frisk.

ingen ville egentlig gjøre det for hun var gammel men det var en dyrlege som sa at hadde det vært hennes hund ville hun ha gjort det så vi fikk det gjort.

men til slutt tok vel aldern tak på henne og hun ville ingenting.

laika som alltid var redd dyrlegen var ikke redd henne.

i fjor da hun fikk sprøyten protestert hun ikke.

så jeg regner med at hun var klar for og forlate dette live og vandre vidre

en gang skal vi treffes gjen

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...