Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundetreff i Sandefjord ?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nok ikke mulighet i helga, kan ikke love noe neste helg. Mer tid på nyåret!? Ja, det er vel på formiddagstid i helgene som er best nå i mørketida.

Jeg ønsker ikke en samlet tur i starten (da må det være med avtand). Hovedtyngden vi må trene på, er passering og trening med forstyrrelse. Og da hjelper det ikke om han "kjenner" de fleste... Men jeg kan gjerne komme å hilse på dere først bare meg☺

Skrevet

Ja! Fanken, må ta det opp igjen på nyåret, denne dumme lappen!!

Denne helga får jeg det nok ikke til uansett, men kunne dere tenke dere neste lørdag? Vi kunne jo samles for tur, lp og ringtrening. Ta med mat og drikke og varme klær. Men blir det crappvær kan vi godt skippe det.

For da har jeg nemlig en uke på å finne noen til å kjøre :) Skal høre med kompisen min om han kan neste lørdag, for hundene hans trenger masse ringtrening!!

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Vi har fått låne den ene ridehallen på Melsom vgs. i dag etter kl 20:00, om noen vil slå følge! :flowers:

Underlaget er fin sand, stabilt å både gå og trene på. Om noen er interessert så er det bare å sende meg en PM så skal de få telefonnummeret mitt om nødvendig, vi er enn så lenge bare 2 stk som skal. Enkelt å finne frem med bil, 130-bussen går forbi fra Tønsberg og Sørby, inkludert forbi jernbanestasjonen på Stokke og Tønsberg.

Rally lydighet, lydighet eller hva den enkelte føler for!
Vi holder på med begge deler og har litt rekvisitta till hver av sportene.
Vi skulle gjerne fått sneket inn en fellesdekk og tannvisning selv.

Gi gjerne et pip om du kommer, og med eventuelt hvor mange hunder slik at vi er forberedt på hvor mange som skulle dukke opp :ahappy:

  • 9 months later...
Skrevet

I Sandefjord er det alltid hundetreff på granholmen (utenom campingsesongen) rundt 12-13 tiden, vet det er en stund siden du spurte [emoji87] Men bedre sent enn aldri [emoji6][emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...