Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal i bryllup i morgen, og plutselig ble det litt kaos med pass av hundene. Ingen krise - de kan klare seg fint i bilen liksom, men det er litt trasig for de stakkars små barna.

Vi trenger hjelp til ett av tre forslag:

- aller helst pass av Lille. Emma og Oliver er til en viss grad under kontroll, så Lille er egentlig nøtten i puslespillet. Hun er som sagt veldig grei, blid som en sol, men bortskjemt. Hun sover løs eller i bur, men bør være alene hjemme i bur i nye hus ettersom hun har litt spenstige ideer til tider (som f.eks at vi kom hjem til OL i dopapir her forleden :P ). Hun kan ikke være løs med andre enn oss uten inngjerding - hun leker katt og mus til man blir sinnsyk!

- pass av alle tre sammen. Emma (4 år, verdens enkleste, ingen tull), Lille 1 år (mange hakk mindre enkel. Blid, leken, men mye energi og leker med lyd), og Oliver 7 mnd (Ganske enkel til unghund å være. Blid, rolig og grei, egentlig bare søt. Han er helt husrein, men greit å ha et halvt øye på ham).

- pass av de to yngste. Jeg kan trimme dem og levere slitne hunder, og de er levelig da altså. Lover.

Betaler godt, og kjører, henter og leverer.

Skrevet

Hvordan går lille med valper?

Lille er bare snill med både valper og voksne, men hun er litt voldsom og litt "mye". Det var null stress når Oliver kom, men hun er en sånn som de små trenger litt pause fra nå og da :lol: Hun er mer valp enn dem liksom :P

Skrevet

Lille er bare snill med både valper og voksne, men hun er litt voldsom og litt "mye". Det var null stress når Oliver kom, men hun er en sånn som de små trenger litt pause fra nå og da :lol: Hun er mer valp enn dem liksom :P

Kan evt skille de om det blir veldig voldsomt! :) når leveres og henter hun evt?

Skrevet

Kan evt skille de om det blir veldig voldsomt! :) når leveres og henter hun evt?

Det er ganske lurt ja! Skulle det passe, kan jeg gjerne sende med henne et bur. Der går hun i koma på sekundet.

Det helt optimale er om hun kan leveres litt før 11, så henter jeg henne ca. 11 på søndag igjen :)

Skrevet

Det er ganske lurt ja! Skulle det passe, kan jeg gjerne sende med henne et bur. Der går hun i koma på sekundet. 

 

Det helt optimale er om hun kan leveres litt før 11, så henter jeg henne ca. 11 på søndag igjen :) 

Regner med det går fint. Skal bare dobbeltsjekke med samboer når han kommer hjem om en 15 min ish :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...