Gå til innhold
Hundesonen.no

hei hei


Andreassen

Recommended Posts

Jeg heter så mye som Lars, er 20 år og bor i Fredrikstad. Blir førstegangseier i uke 51, da kan jeg hente gutten min, en liten Staffordshire bull terrier! :)

Blir vel en hjemmesiden om han etter hvert tenker jeg, må bare vente til jeg får han i hus :wink:

Første bilde jeg tok av kullet han er fra (1 uke gammel, tror dette er en av søstrene hans)

bz.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vellkommen til forumet =D> så søt valp da jeg også har en liten alp men jeg skal selge den :) har ikke plass til flere hunder. får vi flere hunder i hus nå så kaster vell husverten oss ut :D 3 hunder er nokk sa han men no har vi 5 men den ene skal som sagt selges 8) kan hende vi selger den som nærmer seg året også vi får se. er av eget oppdrett så vet ikke helt om vi skal beholde han eller ikke. vi har bare holdt hunden igjen forde han var redd for mennesker (no han så absolutt ikke er lengre). :x

Lenke til kommentar
Del på andre sider

åååå så søte da. har lyst på :D

må ikke vise valper her får bare såååå lyst på en. får vell trøste meg med den jeg har her selv da. 4uker til nå så flytter han :) hvodan legger du til bilde???? er jeg bare dum eller skjønner ikke hvordan

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Prøver meg på litt teknisk assistanse jeg da, mulig jeg forklarer som en kråke, but here goes:

Si at du har et bilde som heter partyhard.jpg

Så laster du opp dette bildet til hjemmesiden din, f.eks www.freewebs.com/partyzone

Dette forumet er mye bedre enn det som brukes på dyrenett.no syns nå jeg da, men... Smaken er som baken. Uansett, i dette forumet kan vi bruke denne kjekke lille koden:

[img=http://www.freewebs.com/partyzone/partyhard.jpg]
eller som i mitt tilfelle, bfv.se, der koden blir slik:
[img=http://bfv.se/angus.jpg]

og resultatet blir slikt:

angus.jpg

Hurra for kråkeforklaringer! banana

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...