Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg brukte skrubb og mild hudrens for uren hud. Vask med mild shampo og kroppsvask. Mye av kvisene kommer av skitt som setter seg fast i huden. Kan hjelpe å vaske hunden litt med en klut hvis det er mye støv eller skitt ute.

Skrevet

spiller ingen rolle hva slags for jeg bruker,de er der uansett! :P

Da prøver jeg litt forskjellig skrubb og tips :)

Har brukt intimsåpe og vasker med klut,men hudormene kommer og er der uansett :(

Skrevet

spiller ingen rolle hva slags for jeg bruker,de er der uansett! :P

Da prøver jeg litt forskjellig skrubb og tips :)

Har brukt intimsåpe og vasker med klut,men hudormene kommer og er der uansett :(

Når du er ferdig med å dusje tar du en håndkle og gnir på huden hans. Etter det klemmer du ut det du får ut av huden før du renser den godt så det ikke blir betent. Gjør dette en gang i uka etter vask og du vil se stor forskjell.

Hvor gammel er han? Huden til min roet seg etter hun ble 3-4 år. De er verst i puberteten.

Skrevet

Han er 6 år og vært sånn hele tiden. Plutselig popper det opp noen og noen små svarte hudormer.. Plages nok ikke av det,men lite delikat og kose med ei kvise :P hehe :)

Hva kan jeg rense med som ikke er så mye parfymert og slikt?

Sensitiv hud på karen også :P

Skrevet

Hvor mye kviser er det snakk om? Litt uren hud og et par kviser innimellom er helt normalt på en nakenhund. Den er liten og får mye støv og dritt i huden. På vinteren pakkes den inn i klær som ofte ikke vaskes på en sesong.

Min har en del hudormer på låra og litt i nakken. Synes Ikke hun har uren hud.

Skrevet

Han har en del over hele kroppen,han.. Lårene,ryggen,halen,halsen.. ja.. litt over alt. det er snakk om sånne små hudormer. kviser får han rett som det er,men hadde vært greit å bli kvitt litt da han har så masse :)

Skrevet

Oljerens er veldig effektivt mot hudormer, da olje er det mest effektive vaskemiddel mot hudens egen talg. Oljerens er også latterlig enkelt og med rutine fort gjort. Det eneste du trenger er kaldpresset olje, olivenolje kan f.eks fungere. Jeg foretrekker mandelolje, jojobaolje, aprikosolje eller avokadoolje - alt etter hvordan huden oppfører seg. En stor fordel med denne metoden er at den er helt ufarlig for hunden. Den enkleste måten - synes jeg er- er å dusje hunden i varmt vann som åpner porene og så bruke oljen. :)

Det står litt om oljerensmetoden her og her

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...