Gå til innhold
Hundesonen.no

utstilling i Letohallen 25. og 26. oktober


Recommended Posts

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nico endte på BIG3 Veldig bra kritikk og vi har innsett at vi MÅ begynne å trene.. At hun ble plassert i gruppa var mildt sagt overraskende.

Siller Jäger, Nora, Bella og Toril sin Pytt Pytt begge dagene

Jeg vurderer å melde på enten den helgen eller neste for at Nico skal få erfare hallen. Det er spesielt en dommer jeg gjerne vil ha kritikk på henne av, så dato avhenger av hvor og hvis han dømmer.

Skrevet

Valpekreket er ensom i ringen, hun. Jaja, trening er det jo uansett. 5 voksne lørdag og 7 søndag, så får vi se om Lupinsen har lyst til å vise seg innendørs, det er nemlig lenge siden.

Skrevet

Ok, rart spørsmål :P men noen som vet hva inngangsprisen er, sånn ca?

Skal ikke stille før søndag, men tenkte å ta meg en tur i morgen og prøver å ha alt klart så jeg får kommet meg avgårde tidlig ;)

Skrevet

Veldig glad jeg ikke stilte i dag, det var visst en blå dag for minibullene :P Venter meg forsåvidt blått i morgen, men hadde vel fått gult hadde jeg stilt i dag O.o

Skrevet

Snakk om å stresse i dag! Hadde oppmøte kl 0930 og ikke 1030, som jeg var hellig overbevist om. Så når jeg var på brua i drammen fikk jeg mld at de som skulle handle Iben var forsinka. Jeg bare "jeg er der halv 11". De bare "oppmøte 0930"... såå, endte med sinnsyk kjøring fra drammen. Rakk klassen, ble 2. Beste tispe i JR :)

  • Like 1
Skrevet

Nico endte på BIG3 :)

Veldig bra kritikk og vi har innsett at vi MÅ begynne å trene..

At hun ble plassert i gruppa var mildt sagt overraskende.

  • Like 6
Skrevet

Nico endte på BIG3 :)

Veldig bra kritikk og vi har innsett at vi MÅ begynne å trene..

At hun ble plassert i gruppa var mildt sagt overraskende.

Trenger ikke trene vøtt - det er bare å gjøre akkurat som i dag, det :D.

  • Like 1
Skrevet

Hun stod da masse, hun? Og løp på alle sine bein også :D.

Hun sto under lett tvang :P

Stå er jo noe vi aldri trener på , så det er liksom siste forsøket hennes :P

Men jeg har forbannet meg på at vi skal trene litt fremover nå , så kanskje jeg ikke føler meg som en forvirret Høne i tillegg. Sambo hatet hvert sekund, så han får jeg ikke narret inn i ringen igjen :P

Willy og Yasmine klarte å gi han enda mer lyst på Briard faktisk :| Jeg påpekte den upraktiske størrelsen, men han syntes ikke det var avskrekkende. Godt han ikke får bestemme alene :lol:

Skrevet

Willy og Yasmine klarte å gi han enda mer lyst på Briard faktisk :| Jeg påpekte den upraktiske størrelsen, men han syntes ikke det var avskrekkende. Godt han ikke får bestemme alene :lol:

Hahhahahahah, og han så oss jo også i et særdeles heldig øyeblikk *ler så jeg griner* :D. Du skjønner hva jeg mener med komplett kaos eller? :lol:

Skrevet

Hahhahahahah, og han så oss jo også i et særdeles heldig øyeblikk *ler så jeg griner* :D. Du skjønner hva jeg mener med komplett kaos eller? :lol:

*Ler* stålkontroll var kanskje ikke det første ordet som slo meg nei, men så var det noe med sjarmen sikkert :P

Enten så liker man gærne bikkjer , eller så gjør man det ikke *ler*

Men jeg foretrekker å være fysisk sterkere enn den gærne bikkja :|

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...