Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eg har jo ein liten Corgi-tass som eg er veldig glad i, og han må få sin egen tråd også. :3 Lulubelle's Dirty Dancer AKA Baldrick er 4,5 mnd og kjøpt hos Kennel Lulubelle. Eg har altfor mange bilder av han, og her er noken av dei.

Ikkje kult å bli henta av eit eller anna random kvinnfolk på ein travel flyplass for så å bli stappa i ein liten bag! :c

10359510_10152445958830767_2710631144108

Av og til latar han som han er ein skinnfell.

10441143_10152460392270767_4135515906349


10415620_10152530155635767_1927905641329

"Vil ikkje være punk, eg...."

10304626_10152475044335767_7744644752238

Den første tida satte Twister (hunden til foreldrene mine) veeeldig pris på at Baldrick ikkje rakk opp i stolen. :P Dei vesle piraya-tennene er derimot svært tålmodige...

10354998_10152494883865767_3317446473435

Superflink til å gøyme seg!

10478182_10152530156180767_6826966451209

156017_10152616861350767_168534033698867

Innser no at eg har mest bilder av han når han ligger...? Han er liksom sånn 50% av tida, resten av tida er han ein irriterande klegg, sånn som i denne videoen:

  • Like 9
Skrevet

Tusen takk! :D

Gud, så søt! Og veldig kult navn (Black Adder, ja?) :D

Jepp, navnet er frå Blackadder. :D Syns det er eit veldig passande Corgi-navn. I tillegg passar det godt til personligheita hans, men det var jo ikkje heilt planlagt. :P

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

I dag malte eg rekkverket på terassen, og Baldrick syns tydeligvis ikkje at han har nok kvite tegningar, så han la seg attmed det når det var nymalt.

10411065_10152655985690767_6052807469796

Bar rett i dusjen, og det tok heldigvis vekk det meste. Eg satsar på at det forsvinner etter kvart... :P

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...