Gå til innhold
Hundesonen.no

Ser daff ut under oppstilling ++


Recommended Posts

Skrevet

Har begynt og øve til utstilling, men har et lite problem. Når jeg skal stille henne opp så ser hun helt daff og stiv ut. Hun ser overhode ikke våken og fokusert ut som hun skal. Noen som har noen gode tips til hvordan jeg kan få henne til å se litt mer våken ut, og litt mindre stiv? Det gjelder kun under oppstilling, hun traver fint! Hun har også en tendens til og gjøre seg litt mindre på bordet, så trenger gode tips til å få hun trygg der.

Hun var på utstilling som junior, men har ikke vært på utstilling siden (hun er nå 3 år). Hun oppførte seg bra i ringen den gangen og var fokusert på meg og ikke de andre hundene. Jeg er litt bekymret for at det ikke skal gå like bra denne gangen, så viss noen har noen gode tips og komme med viss jeg skulle få problemer tas de gjerne i mot (hun er ikke aggressiv, men hun er ganske interessert i andre hunder). Har ikke noen muligheter til og øve på dette da jeg bor langt utpå landet og mine venner med hunder nettopp har flyttet til andre siden av landet..

Ellers noen gode tips eller ting en nybegynner i utstillingsringen burde vite? Tar i mot alle tips! Har lest NKK ny i ringen.

Skrevet

Jeg har lagt på kommando "Pus", "psspsspss" og "Hvor er'n".. :lol:

DA er de nemlig veldig fine og stramme. Jeg har bare glemt å teste det ut i ringen foreløpig. :P

Ellers er jeg for trøtt til å tilføye noe mer.

  • Like 1
Skrevet

Ha det gøy! :)

Fokuser på at dette er kjeeeeempe moro og drit i om hun ikke står helt perfekt enda!

Du kan jo ringe meg en dag, så kan jeg gi noen tips og råd :)

Å ha det gøy er vel det viktigste, så skal prøve så godt jeg kan på det (kommer sikkert til å være et nervevrak).. Ja, jeg ringer deg en dag :D

Bedre belønning/øke forventningen?

Hun er super matmotivert så føler ikke belønningen er problemet, tror hun føler seg litt ubekvem kanskje.. Kan jo prøve å øke forventningen, så takk for tips :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...