Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har alltid lest og hørt at uvi hos hannhunder er svært uvanlig/sjeldent. Men hvor uvanlig er det?

Yngstemann lekker når han sover nå. De siste dagene har han gjort det. Han kan lekke litt i våken tilstand også, da drypper det liksom av han... Så da er uvi det første jeg tenker på? Han vasker seg mye nedentil, det har han alltid gjort :-P Og har hatt et par forhudskatar som har blitt bra etter litt rens en ukes tid.

tanker?

Skrevet

Min tømte seg i alle fall i søvne da han hadde UVI, uten at han merket noe til det. Gjorde det ikke når han var våken, men han måtte ut ofte.

Skrevet

Min tømte seg i alle fall i søvne da han hadde UVI, uten at han merket noe til det. Gjorde det ikke når han var våken, men han måtte ut ofte.

han er 17 mnd så det er pubertet også :-) Men å lekke slik kan da umulig være normalt tenker jeg... hehe!

han er ikke ute så ofte, så det er sikkert derfor han drypper litt (da sender jeg han ut!).

Skrevet

Har hannhund som har hatt UVI og i situasjonen du beskriver ville jeg definitivt tatt med urinprøve til veterinær.

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Jeg har også hatt hannhund med UVI, men det kan jo også være andre årsaker til at han lekker (prostataproblemer, misdannelser i urinveiene etc).

  • Like 1
Skrevet

Jeg har også hatt hannhund med UVI, men det kan jo også være andre årsaker til at han lekker (prostataproblemer, misdannelser i urinveiene etc).

misdannelser burde vell vært der tidligere? altså, symptomene.

Skrevet

misdannelser burde vell vært der tidligere? altså, symptomene.

Ikke nødvendigvis. Dalmatineren min hadde ødelagte nyrer, men ifg. veterinæren kunne symptomene ha dukket opp da han nærmet seg to år, eller senere. At det skjedde tidlig gjorde det hele mer alvorlig.

Men urinprøve er vel stedet man starter uansett.

Skrevet

Ikke nødvendigvis. Dalmatineren min hadde ødelagte nyrer, men ifg. veterinæren kunne symptomene ha dukket opp da han nærmet seg to år, eller senere. At det skjedde tidlig gjorde det hele mer alvorlig.

Men urinprøve er vel stedet man starter uansett.

Jeg tror ikke det er noe så galt her :-)

Skrevet

Nei, trenger jo ikke tenke det verste ;)

Neeeh... og dessuten har jeg hatt nok uflaks :-P

vedvarer symptomene så leverer jeg urinprøve hos veterinæren :-)

Skrevet

Du er sikker på at det er urin og ikke våte drømmrt?

*knis* Det kan jeg ikke garantere, men synes det er litt for tyntflytende? :-P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...