Gå til innhold
Hundesonen.no

Pusteproblemer


Camare
 Share

Recommended Posts

Hei.

Jeg har en hund som jeg er bekymret for etter jeg pratet med dyrlegen og er veldig usikker.

Han har en pustefrekvens på ca 120, og skjelver. Han skjelver aldri og dett er helt nytt for meg, han er 8 år:

Han svelget mye saltvann i sted, og kastet opp en del.. Han ligger nå og roer seg litt ned, frekvensen er på ca 80, og skjelvingen er bedre.

Han reagerer på Alt, når den andre bikkja reagerer så reagerer han, og han løper halveis opp, men ikke som han pleier.

Dyrlegen mener jeg bør avvente, men jeg er veldig usikker; og han puster tyngre med en gang han gjør noe..

Gode råd??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan svelget? Som i nesten druknet? Eller som i at han drakk det? Om han har vært ute å badet og fått inn vann så kan det ligge i lungene og bør absolutt sjekkes så han ikke "drukner", det kan skje selv nå, OM han har vann i lungene. Har han drukket det så er han vell antagelig litt uvell og kanskje dehydrert, så dere bør forsøke å få i han fersk vann.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Hunder tåler salt mye dårligere enn vi gjør, så saltforgiftning er en reell fare. Og lurer også på om hunden badet eller drakk saltvannet, for "tørrdrukning" er absolutt mulig.

ASAP til veterinær uansett, hunden er helt klart syk!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Snakket med vet flere ganger i går og han mente det ikke var noe grunn til å ta han med når han var sånn som han var.

Han er blitt mye bedre iløpet av natten og pustingen er mye bedre, men fortsatt litt mer enn normalt.

Han skal til dyrlegen i dag uansett så kan gi en oppdatering etter turen dit.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...