Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan har det seg at folk enda ikke har lært? Jeg mener. Det er jo ikke noe nytt at dette skjer, og det er oppfordringer OVERALT.

Folk.

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

Så det der. håpløst. Tipse dyrebeskyttelsen, Peta, Noah de pleier være sugne på å anmelde slikt.

Skrevet

Det er fælt at eieren kan være så tankeløs at det går utover hunden på en slik måte, men blir det noe bedre av at saken anmeldes? Jeg antar jo at eieren er glad i hunden, har lært, angrer på hendelsen og neppe kommer til å gjenta påfunnet?

Guest Kåre Lise
Skrevet

Det er fælt at eieren kan være så tankeløs at det går utover hunden på en slik måte, men blir det noe bedre av at saken anmeldes? Jeg antar jo at eieren er glad i hunden, har lært, angrer på hendelsen og neppe kommer til å gjenta påfunnet?

I ene øyeblikket er de så tankeløse og i neste setning er de så glad i hunden at de har lært?

Sorry, men sånt bør ikke gå ubemerket. Sånn jeg leser saken kan det ha vært snakk om minutter mellom liv og død.

Skrevet

I ene øyeblikket er de så tankeløse og i neste setning er de så glad i hunden at de har lært?

Jeg tror ikke vedkommende gikk fra bilen og tenkte at det ikke spilte noen rolle om hunden døde av heteslag eller om den fremdeles var i live da eier returnerte til bilen. Eier var dum. Eier gjorde en tabbe. Eier burde visst bedre. Jeg tror fremdeles ikke at en anmeldelse hjelper hunden på noe vis.

Skrevet

Jeg tror ikke vedkommende gikk fra bilen og tenkte at det ikke spilte noen rolle om hunden døde av heteslag eller om den fremdeles var i live da eier returnerte til bilen. Eier var dum. Eier gjorde en tabbe. Eier burde visst bedre. Jeg tror fremdeles ikke at en anmeldelse hjelper hunden på noe vis.

Uaktsomhet straffes jo fremdeles i andre tilfeller? Hvorfor skal det være anderledes når det gjelder dyr?

Guest Kåre Lise
Skrevet

Jeg tror ikke vedkommende gikk fra bilen og tenkte at det ikke spilte noen rolle om hunden døde av heteslag eller om den fremdeles var i live da eier returnerte til bilen. Eier var dum. Eier gjorde en tabbe. Eier burde visst bedre. Jeg tror fremdeles ikke at en anmeldelse hjelper hunden på noe vis.

Om hunden døde vil fremdeles ikke en anmeldelse hjelpe hunden. Eieren bør slippe unna?

Om det var ett barn i bilen, gå hjem å lag flere?

Skrevet

Den eieren,til den hunden har nok lært...

Men kanskje kan en anmedlelse,med påfølgende avisskriverier lære en eller to andre eiere?

Anmeldelse er på sin plass!

Skrevet

Det finnes nok både de som ikke bryr seg og de som ikke forstår. De som ikke bryr seg gjør nok ikke det uansett, men kanskje litt mer om det blir "styr" og bøter av det. Noen av de som ikke vet bedre vil lære, men noen vil også bare fortsette og tenke at dette går fint og gjenta seg selv helt til det evt går galt og de får lære på den harde måten. fordi de faktisk ikke forstår alalvoret. Igjen ville det ikke skade å lage litt styr rundt det, bare det kan få folk til og tenke litt ekstra. Dessuten sier det jo noe når slike ting ikke blir anmeldt og kommentarer som "det et bare en hund", for en del er nok det bare en bekreftelse på at det er jo ikke så farlig.

Man kan jo være naiv å tro at folk er smarte, men det går jo igjen stadig vekk på Facebook osv at folk gjør ting de vet er dumt også skylder de på alle andre etterpå.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...