Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Den ene tispen min har fått kraftig ørebetennelse og går nå på antibiotika og smertestillende. Jeg lurte på om noen av dere har opplevd dette før og hva gjorde dere for å forebygge at det skjer igjen? Veterinæren min svarte ikke noe tydelig hva det kan komme av og svarte heller ikke på hva vi kan gjøre fremover for å unngå det igjen.

Guest lijenta
Skrevet

I grunnen så skal vi gjøre minst mulig.

Altså hundeørene skal være rene men ikke for rene

Det kan hende det er lurt å nappe ørene men, det kan også hende at det ikke er lurt å nappe dem.

Du sier ingen ting om alder eller raser det er blanding av. Noen har henge ører og der blir det gjerne lettere utsatt for fukt i ørene enn andre. Der har jeg gjerne brukt saks og klipt rent under hengeøre men rett ved øregangen.

Det kan også være allergi og da må det andre tiltak til. Så foreløpig så blir det et ja nei kanskje svar. Fra min side

Skrevet

Hei! Den ene tispen min har fått kraftig ørebetennelse og går nå på antibiotika og smertestillende. Jeg lurte på om noen av dere har opplevd dette før og hva gjorde dere for å forebygge at det skjer igjen? Veterinæren min svarte ikke noe tydelig hva det kan komme av og svarte heller ikke på hva vi kan gjøre fremover for å unngå det igjen.

Det kan jo være at hunden bare hadde litt svekket immunforsvar en periode og dermed ble litt ekstra mottagelig for ting som feks ørebetennelse. Ikke noe jeg hadde tenkt noe mer på så fremt det er et engangstilfelle. Kommer det derimot tilbake igjen/dere må slite for å bli kvitt det så må dere utrede mer. Kronisk/hyppig ørebetennelse er et typisk tegn på feks allergi, men det kan sikkert være andre ting også.

Skrevet

takk for svar :-) fikk snakket med veterinæren idag på oppfølgningen og han sa at det kan komme av hva som helst. Kan være alt fra noe hun har fått i øret til allergi, tette øreganger osv. Han sa at hun har nok bare vært uheldig og mente at det kan ha kommet av lavt immunforsvar og fått noe i øret :-) Hun er forresten 1 år og er bl mellom boerboel og rottweiler:-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...