Gå til innhold
Hundesonen.no

MegaMarie's jukseforsinkede Efit 31.05


Recommended Posts

Skrevet

Jeg jobber jo så og si alltid når det er efit, så jeg jukset litt og tok det den 31 istedenfor, selv om jeg jobbet litt da også. I tillegg var jeg kjempe sen med å legge den ut :o

12:00 sitter jeg å ser på Agents of S.H.I.E.L.D.

ThmhfFh.jpg

13:00 er jeg ute i solen og leser til eksamen

H9sgxnv.jpg

14:00 holder jeg fremdeles på med å lese til eksamen. En vanskelig oppgave jeg ikke får til.

djh9Et5.jpg

15:00 tar jeg en pause og bare soler meg og sover litt :)

MRZM4LY.jpg

16:00, siste innspurt i lesingen. Deilig med fint vær å lese ute i :ahappy:

g4Yl4nB.jpg

17:00 er jeg inne og spiser tikka masala mens jeg ser på Agents of S.H.I.E.L.D.

ZbZN0ed.jpg

18:00 sjekker jeg om det kommer noe nytt av Agents of S.H.I.E.L.D. snart. Ferdig med hele sesongen og jeg er hekta :hyper:

tjh2N2U.jpg

19:00 gjør jeg meg klar for å potensielt dra på jobb rett etter tur med hundene

ePdkDzD.jpg

20:00 er jeg på tur med Blondie :ahappy: Her poserer hun i det fine sollyset. Etterpå trente vi litt lydighet :)

gJ20qM5.jpg

21:00 er jeg på tur med Tidi, hun må også posere i det fine lyset og fikk også trene lydighet :)

GSU8nvp.jpg

Vi tåler ett til bilde av Tidi :wub:

twPJUUF.jpg

22:00 er jeg på jobb. Jeg rakk å stikke hjemom med hundene først :)

z36NxgU.jpg

23:00 er jeg fremdeles på jobb, men har ikke telefonen med meg.

00:00 er jeg på jobb og venter på innkommende fly fra Tyrkia. Eneste grunnen til at jeg er på jobb :P

xWka5b2.jpg

01:00 er jeg på vei hjem fra jobb :ahappy: Helt grei arbeidsdag altså :D

yKxwux0.jpg

Etter jobb fant jeg meg en ny tv-serie å se på, nemlig Arrow, og spiste sjokolade som jeg hadde kjøpt på tilbud på jobb :ahappy:

  • Like 7
Skrevet

SÅ mange ganger har jeg flydd fra Flesland og aldri møtt deg på jobb, må tydeligvis komme med fly fra Tyrkia :lol: Så ut som en varm og fin dag :D

Skrevet

SÅ mange ganger har jeg flydd fra Flesland og aldri møtt deg på jobb, må tydeligvis komme med fly fra Tyrkia :lol: Så ut som en varm og fin dag :D

Haha, jeg tar ikke alltid innkommende fly fra Tyrkia. Men den vakten, 22-01 er kun fordi det kommet et fly inn fra Tyrkia lørdags kveld/natt. Lørdagskveld er kjempe rolig, så det et ikke vits at man er på jobb før såpass seint :) Men oddsen for å treffe meg selv når jeg er på jobb er jo egentlig liten. Du bruker kanskje 2 min på å gå gjennom kontrollen. På de 2 min kan jeg være på pause, være i en annen kontroll osv :P Du får fortsette å leite etter meg ;)
Skrevet

Haha, jeg var ferdig på jobb 01:P Så jeg la meg i 2-3 tiden og sov til klokken 11 dagen etter. Jobber bare annenhver helg og innimellom ellers :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...