Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jag undrar om det är någon som har erfarenhet av hund med cancer/tumörer i mage/tarm? Vilka var symptomen och hur gick ni till väga med utredning osv?

Skrevet

Den gamle terven vår døde av kreft, han hadde en kjempestor svulst i milten. Han hadde ingen symptomer før det var for sent. Han ble tatt med til veterinæren da han ble slapp og "stakkarslig", og slutta veldig plutselig å spise maten sin. Kasta opp, og holdt ikke vann nede en gang helt til slutt. Han fikk slippe, stakkars.

Har i etterkant lurt på om vi kunne oppdaget det før, men hunden var jo glad, full av liv og seg selv helt til slutten... Men han hadde alltid drevet og gulpa/kastet opp en del, men vi fikk vite at det ikke var noe farlig av veterinæren, at han bare kasta i seg for mye vann på en gang... Det gjorde han så lenge vi hadde ham. Kjenner at jeg er veldig var på om noe er galt hvis Storm gulper!

Beklager at jeg ikke kan bidra med mer enn det, det er veldig lenge siden... Men utrolig trist at vofsen ikke ble så gammel og måtte bli sjuk... Han ble bare (nesten) sju :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...