Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Doberman tispe på snart 7 år, har vært av og på halt i 3 år nå ( venstre skulder som er problemet).

Røntgen og CT – undersøkelse viser ingen store funn. Smertestillende har ingen effekt (Rimadyl).

Vært hos massør, fått akupunktur, laserbehandling uten at det har blitt noen endring. Vært hos kiropraktor (Kristin Halle). Vært på veterinærhøyskolen i Oslo, de fant heller ingenting.

Kortisonsprøyte hadde kortvarig effekt, et par uker bare. Og bivirkninger som ikke er til å leve med.

Operert i begynnelsen av desember 2012. Fjernet masse betennelsesvev i skulderfeste. Under et år etter begynte haltingen igjen og det er blitt gradvis verre. Nå humper hun tidvis rundt på tre bein. Det er verst etter hun har lagt i ro, også går hun seg gradvis til.

Aktivitetsavhengig, men halter selv etter korte turer i bånd.

Hun er en dame som trenger mye mosjon og det beste i livet er å løpe fritt. (Noe hun ikke har fått lov til på en stund.) Jeg går konstant rundt med dårlig samvittighet – enten fordi hun har fått en god tur og da halter verre, eller fordi hun ikke får noe særlig tur. Hun blir tråkkete og piper og ikke så veldig hyggelig å ha i hus når hun ikke får ut energien sin.

Jeg er så veldig usikker på hvor mye smerter hun egentlig har? Det må jo gjøre vondt i og med at hun halter, men det er ingen endring i atferd. Annet enn at hun kjeder seg… Hun spiser normalt og virker glad og fornøyd ellers. Har ingen hemninger, så hun klarer ikke å begrense seg selv. Det har hendt at hun ikke kommer å hilser på når en av oss kommer hjem, ligger bare å logrer vilt med halen…

Til dere som har lest helt ned hit, takk og kom gjerne med tilbakemeldinger! Begynner å bli desperat!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...