Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er det vel på tide med en liten oppdate her ..   Etter Luna fylte 2 år 12.mars var vi på LC-Trening 18 april da gikk faktisk frøkena for første gang på filla å gjennomførte en bane..

I dag er Luna 1.år Tiden har gått utrolig fort.. Virker også som frøkena er på vei inn i løp , sine første løpetid (Dvergpinscher som har sotte igang noe når hun fikk sine håper vi )

Hehe .. *Luna .år *

Posted Images

  • 3 months later...
Skrevet

Da er det vel på tide med en liten oppdate her ..

 

Etter Luna fylte 2 år 12.mars var vi på LC-Trening 18 april da gikk faktisk frøkena for første gang på filla å gjennomførte en bane..

Etter det så har det bare gått oppover å 28.juni så kan jeg vel si at jeg hadde den LC-Hunden jeg hadde ønska meg men ikke trudde jeg kom til å få da hun har vist 0 interesse for det..

Men frøkena imponerte å fikk faktisk godkjent 2 lisensløp den dagen - en mot en tispe fra trøndelag Melis og en hanne fra sør Zorro :D

No mangler vi kun det siste før vi har alle 3 i boks å kan begynne å konkurrere :D

 

DSC_0265.JPG

  • Like 6
  • 4 months later...
Skrevet

Har jo helt glemt å oppdatere her ..

9.august tok frøkena sitt siste lisensløp å 16.august fikk vi lisensboken i posten .. Etter å ha trudd at den hunden aldri kom til å bli nå LC-Hund til å plutselig ha lisens å kan delta på konkurranser var helt magisk .. Tok jo frøkena bare litt over 2 år før hun våkna..

10.September 2016 deltok vi på vår 1 LC konkurranse på Sona i Trøndelag.. Ingen forhåpninger å jeg krysset fingrene for at hun skulle få 2 gjennomførte løp.. Hun stiller i nasjonal klasse å det var   6.hanner & 4.tisper .. 1 løpe mot en tispe å 2 løpet mot en hannhund å endt poengsum 79.25 poeng å 8.plass av 10 startende... Å det er jeg kjempefornøyd med med tanke på at Luna ikke har hatt interessen for filla før april 2016 å gikk sin første bane først i slutten på mai ...Nå jobber vi med å få opp kondisjonen også gleder vi oss til neste år å nye konkurranser :D

14258079_1044026389050039_7123804951448930292_o.jpg

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...