Gå til innhold
Hundesonen.no

Labrador


Red Merle

Recommended Posts

Bø!

Har snakket med muttern jeg .. og vi kom frem til at hvis jeg sparer penger frem til bursdagen min(i oktober), sånn ca halvparten av prisen på en hunde, sååå skall de kaaaaanskje leggeut resten:)

Derfor står det veldig mellom disse rasene: Labbis eller Aussie.

Så jeg lurer da litt på hva prisen på en slik hund er ( i og med at jeg må spare, må jeg vel vite hvor mye jeg må spare ).

Så hva er den vanligste prisen på skjokolade brune labrador tisper?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, så morsomt at det akkurat stod mellom de to rasene da - siden jeg har labrador og står på venteliste på aussie:-)

Har du tenkt på kenneler og slikt på labradorer? Man må nemlig være ganske så ops på en god del oppdrettere, for man kan fort få en hund som ikke gjør annet enn å sove, og i tillegg er det mye sykdom ute å går (som f.eks ørebetennelse, eksem, allergier osv som ikke kommer på stamtavlen). Hvis du vil vite mer om hvilke kennler du bør være obs på osv, så kan du bare sende meg en pm

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja.. litt både og.. Komme rnok til å være nøye med at den skal være fra gode linjer. Men har liksom ikke råd til å punge ut 12-13 000 kroner på en hund... ikke anda iallefall. kanskje senere i livet ... :wink:

Prisen på Aussien har jeg forhørt meg om, men takk :)

vet at det er to forskjellige rase. Det er det er, er at jeg har endel erfraring med labrador, og ingen ting med Aussie. Så hvis jeg bestemmer meg får å prøve noen nytt, blir det aussie. Hvis ikke, blir det labrador.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En ting du bør huske på er at du ikke bør velge selve hunden etter kjønn og farge, men etter personligheten - noe en god oppdretter vil hjelpe deg med. I dag kunne jeg godt tenkt meg å ha en annen labrador enn Tinka - ikke fordi jeg egentlig liker brune labbiser bedre enn svarte, men fordi Tinka er såpass stressa i forbindelse med løpetid og hormoner og sånn.

I tillegg er ikke brune labradorer så populære som svarte og gule. Jeg vil anbefale deg å høre med forskjellige labrador-oppdrettere (det ligger en del på www.retrieverklubben.no - også tror jeg Benedicte har linket til noen på www.labbis.tk - du kan også finne oppdretter i Sverige - www.labradorklubben.se), og deretter finne en kombinasjon oppdretteren har planlagt som du liker, og så heller "ta til takke" med f.eks. en svart i stedet for en brun. Farge er tross alt ikke så farlig, når alt kommer til alt. Som Benedicte nevnte er det viktig å undersøke helse og foreldre, så du unngår en sjuk og slapp hund.

Labradorprisen ligger på 8000-9500 vil jeg tro.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okay :) Ja, jeg komme rnok til å være nøye med valg av oppdretter osv .

jeg skla nok ikke la fargen avgjør hvem hund jeg velger, men brun er liksom den som er høyest på ønskelista :) etter brun kommer gul og så sort. Men det er jo egentlig det samma, bare bikkja er frisk og snill!

Fikk nemlig vite av en venninde at brune labrador tisper kostet 10-12 000 fordid e var så skjeldene.. Regna med at det ikke kunne stemme 100% - Hvsi ikke det er snakk om TOPP hunder med topp stamtavle osv. jeg skal ta kontakt med retriever klubben og retirever klubben avd vestfold, og høre hvilke oppdrettere de abefaler osv.

Jeg kjøper IKKE av hvem som helst!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk nemlig vite av en venninde at brune labrador tisper kostet 10-12 000 fordid e var så skjeldene.. Regna med at det ikke kunne stemme 100% - Hvsi ikke det er snakk om TOPP hunder med topp stamtavle osv. jeg skal ta kontakt med retriever klubben og retirever klubben avd vestfold, og høre hvilke oppdrettere de abefaler osv.

Jeg kjøper IKKE av hvem som helst!

Problemet er at man ikke alltid kan stole på de som sitter i retrieverklubben heller. Du aner ikke hvor utroooolig mye sjalusi og baksnakking som er i visse hundemiljøer, og du kan fort ende opp med noe du i hvert fall ikke vil ha som et resultatat av sjalusi i klubben.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mne' date=' hvor kan jeg skaffe hund da ? Skal jeg kontakte NKK da eller ? :?[/quote']

Du må bare være utrolig, veldig, meget forsiktig. Snakke med så mange som mulig, høre hva de syns om andre kenneler osv. Selvsagt snakke med retrieverklubben, men også (som sagt) ringe oppdrettere og høre hva de syns om andre oppdrettere osv. Man oppdager fort om det er sjalusi ute og går, eller om oppdretteren virkelig er ute etter å forbedre rasen sin.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men, tilbake til det med pris, vanligpris er altså 9 - 9500 spenn ?

Jeg betalte 9000 for Cita, og det er vel mellom 8000-9000 det ligger på for tiden. Men det kommer veldig an på foreldredyrene. Om de bare er brukt som familiehunder eller har tittler som fyller et a4 ark

Lenke til kommentar
Del på andre sider

okay. Jeg vil ha en hund som er en fin familiehund, turkamerat, LP (muligens agillity, hvis jeg skla ha aussie) også har jeg veldig lyst til å prøve litt utstilling. Så det er jo greit om foreldrene har blit stillt ut et par ganger.

jaja, da vet jeg iallefall hvor mye jeg må spare :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...