Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Natt til 1.mai betyr ut her i strøket så min efit starter altså der.
Altså her. Sånn omkring 00.30 ble de stempel og -100kr.


Bilde fra litt tidligere på kvelden, men jeg var prikk lik i ett-halv-to-tiden :lol:


I halv tre-tiden var jeg kommet meg hjem og en halvtime senere (etter litt rydding) var det mekking av mat. Til Pærra og en CSI episode ble det favorittmat som også er tidenes drittmat: pølseogpasta :heart: (grillpølse, torospaghettisaus og helst ikke-fullkorns-makaroni)


Et bilde ut vinduet i halv-fire-fire-tiden. Etter det ble det natta...


Og jeg voknet slik på 14-tallet. Jeg ser ikke på resten av klokka for det husker jeg aldri i halvsøvne. Sove litt til.


15.30: Vokna og sjekket div apps. CoC var den heldige når klokka slo 15.30.


16.30: Etterhvert som jeg sto opp viste ikke fitbiten noen prikker. Jeg trodde foregående kveld hadde knertan, men det viste seg at den var strømløs :lol:


Like rundt kl.17 fiksa og skrev jeg ut følgesskjema og dokumentasjon.


I mellomtiden begynte jeg på en happypotamus :ahappy:


Like over klokka seks kom lillesøs hjem med 1.mai burgern.


Ringte oppdretter kl syv


Rundt 20ish huska jeg på medisinen min. Flink åsånn :aww:


I ni-tiden fikk jeg besøk som tok med druer :D Spanderte på en lang og koselig prat og kakao

Klokken ti gikk fra meg men kunne sett slik ut:



I 23-tiden var det innom sonen og sjekke livet :P


23.30 var det duket for dagens episode av pærra :aww:


00.00 var storesøs sin flodhest blitt føtter


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Det blir nok en fin happypottamus ! Hadde du det gøy ute?

Ja, det håper jeg og :D Tror jeg har matchet tre farger som hun kommer til å like!

Hehe, joda, var gøy men kunne hatt det morsommere :P Veninne som egentlig hadde vært russ i år og ville menges med de, samtidig som jeg skulle stå i en time og høre på samtalen hennes med xen ute i kulda :lol: Nei, jeg kunne ikke gått for da hadde jeg forlatt henne serru (lider av sterk seperasjonsangst) :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Haha gøy at andre spiller clash of clans :P Hvilken level er du? Jeg har ikke råd til slike murer iallefall :lol:

Hehe, aldri brukt en krone på spillet men har holdt på i godt over ett år :D Er i lvl100 eller 101 :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Hehe, aldri brukt en krone på spillet men har holdt på i godt over ett år :D Er i lvl100 eller 101 :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tror jeg har brukt 30kr, klarte ikke la vær, måtte bare ha en bygger til i sin tid. Så lenge har ikke jeg spilt, så da kommer jeg meg vel dit jeg og en gang :P level 65 eller noe tror jeg.

Skrevet

Tror jeg har brukt 30kr, klarte ikke la vær, måtte bare ha en bygger til i sin tid. Så lenge har ikke jeg spilt, så da kommer jeg meg vel dit jeg og en gang :P level 65 eller noe tror jeg. 

Hvem og hvor er du da? :ahappy: Det kommer seg fort når en lærer seg kunsten å farme ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Hvem og hvor er du da? :ahappy: Det kommer seg fort når en lærer seg kunsten å farme ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

River Song, er i Doctor Who? klanen :) ja farmer for harde livet nå, fant ut at jeg brukte alt for mye på drager og sånn :P Så er ikke i noen liga for tiden..

Skrevet
River Song, er i Doctor Who? klanen :) ja farmer for harde livet nå, fant ut at jeg brukte alt for mye på drager og sånn :P Så er ikke i noen liga for tiden..
Aha :lol: ja, har hatt litt smårare tankeganger (og angrep kun med ballonger) selv :P Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

Haha, liker de mørke nærmest sorte nattbildene :lol:

Så jo ut som en behagelig dagen derpå dag da, deilig å bare pusle rundt da :ahappy:

Skrevet

Haha, liker de mørke nærmest sorte nattbildene :lol:

Så jo ut som en behagelig dagen derpå dag da, deilig å bare pusle rundt da :ahappy:

Haha, ja det var ikke kjempelyst her men iphone 4S fremhever ikke det lyset som er ihvertfall :lol:

Joda, var en grei dag :lol: Hadde det vært sol og tørt og ikke overskyet og vått hadde jeg pressa inn en gåtur på fjellet, men det ble ikke til det :( next time :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Koselig dag :D Ooog fin hund!

Ja, var ganske koselig :D Og takk, kremt, bare håper ingen ser hvor lurvete han er for tiden :whistle: (holder bilder for meg selv for tiden, men dumt å lage efit helt uten hund :o !)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...