Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Tar i mot hunder til rask fjerning av aggresjon,stress,draing i bånd,nervøse tendenser etc.Naturlig innlæringsmetode.Lærer hunden grunnleggende dressur,grensesetting,og ved behov sosialisering med andre hunder.Kan også ta imot hunder i helger og ferier,så treningen kan kombineres med pass av hunden.

Endret av IW
Fjernet link til hjemmeside
Skrevet

Bare noen tanker jeg gjør meg når jeg leser det det du skal tilby:

Gjør du dette som frivillig på hobbybasis eller har du noen faglig tyngde? Jeg klarer ikke helt å se hvilken bakgrunn du har for tjenesten du tilbyr (utover det å være dyreeier) :)

Jeg lurer også på hva du legger i "naturlig innlæringsmetode"? Det kan virke diffust.

Guest lijenta
Skrevet

Tja, eee nei. For meg og det jeg ahr lest så forteller du en hel masse uten å fortelle noe som helst. Men skulle gjerne vist noe om hvordan du trener hvilken utdannelse som ligger i bunnen osv. Og litt mer spesifikt hva. San som i kapittelet om bandtvangen. Du ahr jo ikke en gang skrevet om den generelle elelr hvor folk fpr sjekket opp bandtvangen i den spesifikke kommunen. Noe som er viktig infor for å klare å holde bandtvangen

Skrevet

Tar i mot hunder til rask fjerning av aggresjon,stress,draing i bånd,nervøse tendenser etc.Naturlig innlæringsmetode.Lærer hunden grunnleggende dressur,grensesetting,og ved behov sosialisering med andre hunder.Kan også ta imot hunder i helger og ferier,så treningen kan kombineres med pass av hunden.Hjemmeside:atferdsvanskerogdressur.123hjemmeside.no

Rask fjerning? Naturling innlæringsmetode?

Beklager altså men her i gården går man evt(om jeg hadde hatt hund med de problemene) til folk med fagkompetanse..

Skrevet

Jeg er veldig nysgjerrig på hva du mener med naturlig innlæringsmetoder?

Når folk bruker sånne uttrykk er det ofte et dårlig skjult synonym for "gammeldagse treningsmetoder" med straff som hovedinnhold. Hvis det ikke er det du driver med ville jeg kanskje formulert det litt annerledes ;)

Sent fra min GT-I9300 via Tapatalk

Skrevet

Tja, med et par vanskelige hunder på erfaringa så er det en ting som skurrer i hodet mitt, og det er "rask fjerning av stress, aggresjon, draing i bånd og nervøse tendenser" slike ting blir aldri fikset raskt, med mindre hunden faktisk ikke er stresset, nervøs etc... Slike ting sitter dypt og selv om man kan fjerne symptomene raskt, i noen tilfeller, så er det ikke så fort gjort og faktisk få hunden til å ha det bedre med seg selv. Og slik rask symptomfjerning kommer sjeldent av positiv trening.

  • Like 3
Skrevet

Denne tråden hører hjemme i Næringsdrivende og ikke Privatpersoner.

Ta kontakt med MariusJ eller linesuhr dersom du ønsker å poste der.

Denne tråden stenges :) .

Admin IW.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...