Gå til innhold
Hundesonen.no

Rom i hundekollektiv til leie i Kristiansand. Spre det gode budskap videre!


Tommy
 Share

Recommended Posts

1.Juni flytter de to andre som bor her ut, mens det kommer ei dame med labrador inn. Dermed er det fortsatt ett rom ledig! Vi søker rolige, hyggelige folk som enten har hund, ønsker hund eller som bare liker hunder.

Huset er 120 - 130 m2 (to etasjer) og befinner seg på Galgebergtangen på Lund. Huset ligger vanvittig bra til med rolige omgivelser, 15 minutters gange til sentrum, 20 minutter til UiA og 7 - 8 minutter til bussholdeplass, matbutikker og turområde (Bertesbukta). Det følger med en inngjerdet hageplett, garasje med plass til èn bil, kjeller og bod. Det er tre soverom (to store og ett lite. Det lille er mitt), kjøkken, bad, toalett (ja, de er dessverre separert), vaskerom, en stor og en liten stue og et lite inngangsparti.

Delvis møblert.

5000 + strøm, internett og tv (Ca.6000 tilsammen. Veldig sesongvariert) i måneden.

Bilder sendes på PM om ønskelig.

Vet ikke helt vitsen med å skrive om meg selv, siden de fleste av dere sikkert har et godt inntrykk av meg for før, men shit au. Jeg er 23 år(24 om ti dager, woop woop), har en 11 måneder gammel Hvit Gjeterhund og studerer ved UiA. Skal ta breddeår i samfunnsvitenskap til August, før jeg er ferdig med bacheloren.

Den andre som flytter inn her er 28, jobber fulltid i barnehage og har en labradortispe på 10 år.

DU må ta hensyn til de du bor med, være hyggelig og grei, og respektere andres privatliv. Skader heller ikke om du vet hvordan du håndterer en vaskeklut, og har like bra humor som oss. Siden ho som flytter inn har fulltidsjobb forventes det at det er stille og rolig på ukedagskvelder, mens helgene er mer fritt.

Om noen er interessert eller kjenner noen som er det, er det bare å sende de min vei!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Legg ut bilde av deg i shorts, så skal vi vurdere det! :aww:

:lol:

Hahaha :lol: Jeg prøver å komme med gode grunner for å flytte hit, ikke gode grunner til å finne frem kartet og se at blodårene på låra mine følger samme mønster som tyskernes bevegelser i slaget om Rotterdam!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk helt ærlig talt lyst til å gjøre research på Kristiansand. Har faktisk tenkt litt på å flytte til en annen by, bare fordi jeg føler meg litt "stuck" her i Oslo. Er det noen dyrebutikker i nærheten som jeg kanskje kan ta kontakt med for å se etter jobb? :innocent:

EDIT: Hvor langt unna ligger Sørlandssenteret? Der er det nemlig en butikk av samme kjede som jeg jobber i. Kanskje jeg kan trekke i noen tråder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg fikk helt ærlig talt lyst til å gjøre research på Kristiansand. Har faktisk tenkt litt på å flytte til en annen by, bare fordi jeg føler meg litt "stuck" her i Oslo. Er det noen dyrebutikker i nærheten som jeg kanskje kan ta kontakt med for å se etter jobb? :innocent:

EDIT: Hvor langt unna ligger Sørlandssenteret? Der er det nemlig en butikk av samme kjede som jeg jobber i. Kanskje jeg kan trekke i noen tråder.

Nærmeste dyrebutikk ligger ca. 15 minutters gange unna :) Er stamkunde der for påfyll av ører av ymse slag.

Sørlandssenteret ligger litt unna "allfarvei". Det ligger ved dyreparken og det er kanskje 15 minutter buss unna. Kollektivtrafikken her er fantastisk (i kontrast til Sarp iallefall) og det går vel busser til Sørlandsparken tre eller fire ganger i timen på dagtid.

Ellers er Kristiansand er znazen by å bo i! Jeg håper aldri jeg må flytte på meg, for å si det sånn :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...