Gå til innhold
Hundesonen.no

Introduksjon av Dino


Dyregod
 Share

Recommended Posts

Er helt ny på forumet og tenkte å introdusere mitt livs kjærlighet, Dino.

post-13171-0-44935900-1397731046_thumb.j

Dino er et resultat av et uhell(hell i uhell for min del). Hans mor er ren Border Collie av gode linjer, mens far er Border Collie/Gordon Setter, bare brukt som brukshund på gård. Dino har mest egenskaper og utseende fra Border Collie, ser lite til setteren med mindre det er fugl i bildet.

post-13171-0-60305400-1397731053_thumb.j

Han er prinsen min, og elsker å bli brukt. Vi trener en del lydighet og spor, samt at vi er mye på fjelltur! Ellers er han en bedagelig herremann, født i Januar 2012, hatt han fra han var 9 uker gammel. Veier 20kg og kan enda legge på seg litt til! Går fint over ens med resten av dyrene i huset(katt, kanin, hamster), og fòres 100% rått(og trives godt med det). Kan desverre være litt skeptisk til fremmede mennesker og hunder(særlig mørke hunder). Dette med skeptisen til andre hunder kommer av at han har blitt angrepet ved to anledninger desverre, og det sitter enda, men vi jobber med det, og det virker til å bli bedre og bedre!

post-13171-0-90100100-1397731049_thumb.j

Etterhvert tenker jeg å skaffe meg hund nummer to, men er enda litt usikker på hvilken rase jeg skal skaffe meg. Har heldigvis noen år på å tenke på det!

Ellers er Dino en koselig herremann som har sansen for hunnkjønn, både når det kommer til hund og mennesker. Hans beste venn er en Tollerfrøken som han har kjent siden de begge var valper, samt en litt eldre Bichòn Frisè dame!

Dino ønsker alle en videre fin påske! :lol:

post-13171-0-09560600-1397731045_thumb.j

post-13171-0-50085200-1397731048_thumb.j

post-13171-0-43541000-1397731051_thumb.j

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk, jeg er jo selvsagt fullstendig enig! :wub:

Der traff du spikeren på hodet, naturen er så nord-norsk ut som du får det, bildene her er tatt i Troms :)

Turte ikke skrive det, men det var veldig Troms ja! :P Hilsen Tromsø! :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelig hund og nydelig natur, flott hale han har! :D

Takk, og jeg må si at om det er din hund på bildet så smeltet jeg liiiitt altså :wub::D

Turte ikke skrive det, men det var veldig Troms ja! :P Hilsen Tromsø! :whistle:

Hehe! Ja, er meget fin natur her oppe, skal ikke klage på det ihvertfall! Nå er jeg bosatt i Stavanger(når jeg er i tjeneste) og hunden bor her nord. Så savner nord-norge mer enn en skulle trodd i blant altså!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe! Ja, er meget fin natur her oppe, skal ikke klage på det ihvertfall! Nå er jeg bosatt i Stavanger(når jeg er i tjeneste) og hunden bor her nord. Så savner nord-norge mer enn en skulle trodd i blant altså!

Kjenner jeg meg også meget godt igjen i - har selv flyttet til sørligere trakter - men godt å være hjemme i påska! :) Stavanger har jo noen pene strender, endog!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjenner jeg meg også meget godt igjen i - har selv flyttet til sørligere trakter - men godt å være hjemme i påska! :) Stavanger har jo noen pene strender, endog!

Ah, ja! Var på Hellestø med en venninne og hennes hunder helga som var. Fantastisk! :lol: Kunne fint flyttet til Stavanger, men det er absolutt ikke det samme uten egen hund. Får se om jeg ikke flytter han nedover med meg etterhvert!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...